Mobil

WhatsApp okundu bilgisini nasıl devre dışı bırakılır?

WhatsApp okundu bilgisini ve son görülme bilgisi nasıl devre dışı bırakılır? Cevabı yazımızın devamında!

WhatsApp okundu bilgisini nasıl devre dışı bırakılır?

Popüler iletişim ve paylaşım uygulaması WhatsApp, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor, ancak her kullanıcı WhatsApp'ın her özelliğini kullanmak istemeyebiliyor. Bu özelliklerin başında ise mavi tik, yani okundu bilgisi geliyor. Aynı zamanda son görülme özelliği. Bazı kullanıcılar bunu mahremiyetlerinin bir parçası olduğunu düşünüyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, WhatsApp son görülme ya da okundu bilgisini oldukça basit birkaç adımı uygulayarak deve dışı bırakabilirsiniz.

WhatsApp okundu bilgisini nasıl devre dışı bırakılır?

WhatsApp'ın son görülme ve okundu bilgisi özellikleri, bazen kullanıcıların rahat hareket edememelerine sebep olabiliyor. Eğer gizlilik sizin için ön plandaysa, yazımızın başındayken söyleyelim, diğer kullanıcıların son görülme bilginizi, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi ve okundu bilgilerinizi görebilmesi mümkün. Ancak biz bu yazımızda WhatsApp okundu bilgisini nasıl devre dışı bırakılır? WhatsApp son görülme bilgisi nasıl devre dışı bırakılır? sorularının yanıtlarını adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp okundu bilgisi nasıl devre dışı bırakılır?

Okundu bilgisini devre dışı bırakmak için Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e dokunun ve artık Okundu bilgisi’ni devre dışı bırakabilirsiniz.

Not: Bu işlem grup sohbetlerindeki okundu bilgisini veya sesli mesajlardaki oynatıldı bilgisinin devre dışı bırakılmayacağını unutmayın.

WhatsApp son görülme bilgisi nasıl devre dışı bırakılır?

 1. Aşağıdaki talimatları uygulayın:
  • AndroidDiğer seçeneklerAyarlar > Hesap > Gizlilik’e dokunun.
  • iPhoneAyarlar > Hesap > Gizlilik’e dokunun.
  • KaiOSSeçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e basın.
 2. Kimlerin aşağıdakileri yapabileceğini değiştirebilirsiniz:

  • Son Görülme bilginizi görebileceğini
  • Profil Fotoğrafınızı görebileceğini
  • Hakkımda bilginizi görebileceğini
  • Durum güncellemelerinizi görebileceğini
  • Okundu Bilgisini görebileceğini
  • Sizi Gruplara ekleyebileceğini
Yorumlar
Ahmet
Bu uygulama yeni değil yeni birşeymiş gibi anlatıyorsunuz!ayrıca bu seçeneği yaptığınızda sizde karşı tarafın okuyup okumadığını görmüyorsunuz.
Cevapla
Misafir
Kardeşim adamlar haberi bi sana mı yapıyor? Whatsapp uygulamasını yeni kullanmaya başlayan birçok orta yaşlı insan var. Yeni bir özellik olduğunu falan da iddia etmemişler zaten.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.