Mobil

WhatsApp okundu onayı (mavi tik) nasıl kapatılır?

WhatsApp mavi onay işaretini kaldırmak için bu adımları izleyebilirsiniz.

WhatsApp okundu onayı (mavi tik) nasıl kapatılır?

WhatsApp kullanıcılarını zaman zaman zor durumda bırakan, 'mavi tik' yani okundu onayını nasıl pasif hale getireceğinizi adım adım anlatıyoruz. işte yapmanız gerekenler;

WhatsApp okundu onayı (mavi tik) nasıl kapatılır?

Akıllı telefona sahip olup da, popüler sosyal mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı kullanmayan sanırım neredeyse yok denecek kadar azdır. WhatsApp günlük hayatımızda iletişim ve dosya paylaşımı konusunda kullanıcılarına oldukça fayda sağlıyor. Ancak Whatsapp'da beğenmediğimiz durumlar da var.

Örneğin, beğenmediğimiz bu durumların arasında 'mavi tik' diye tabir ettiğimiz okundu onayı. Eğer mesajı kendimiz gönderiyorsak sorun yok da, eğer mesajı istemediğimiz birinden alıyorsak ve o mesajı o an okuduğumuzu bilmek istemiyorsak bu durum bizim için sorun olabiliyor.

WhatsApp okundu onayı (mavi tik) nasıl kapatılır? - Resim : 1

Gelen mesajlarda kısa cümleleri bildirimler bölümünden, mesajı tıklamadan okuyabiliyoruz. Ancak uzun cümleleri mesajı tıklamadan okuyamıyoruz. Peki bu mavi tik diye adlandırdığımız okundu onayını nasıl inaktif hale getirebiliriz? Bunu nasıl yapacağınızı sizlere adım adım anlatıyoruz. İşte cevabı;

  1. -Whatsapp uygulamanızı açarak uygulamadaki "Ayarlar" bölümüne giriş yapınız.
  2. - Karşınıza çıkan ekranda "Hesap" seçeneğine tıklayın.
  3. - Giriş yaptığınız bu ekranda ise "Gizlilik" kısmına giriş yapınız.
  4. - Karşınıza bazı seçenekler çıkacak. Çıkan bu seçenekler arasında "Okundu Bilgisi" seçeneğinin üzerine dokunarak, bu özelliği pasif hale getirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Artık mesajlarınızı, karşı tarafa okundu bilgisi gitmeden, gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.

Yorumlar
Orhan
Bu mu yani büyük bilginiz. Bunu herkes biliyor. Bu seçeneği uyguladiginda, gönderdiğin mesajlarin da ayni şekilde okunup okunmadigini bilemiyorsun.
Cevapla
Aslı
Birde şu çevrimiçisiyken başka kişilerin bizi çevrimiçi görmemeleri için bir seçenek olsa
Cevapla
Mahir
Var aslinda asli ulasirsan link atim
Raise
Var zaten
Mazlum
Ben bunu zaten biliyordum ki ama karşı tarafın da okuyup okuyamadıgini anlayamıyoruz ben bunu önceden der kullanıyordum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.