Mobil

WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik getiriyor!

Whatsapp, Kaybolan Mesajlar özelliğinin ardından benzer bir özellikle geliyor. Yeni özellik mesajların silinme süresini oldukça kısaltacak. İşte detaylar.

WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik getiriyor!

WhatsApp getireceği yeni özellikle Snapchat benzeri bir deneyim yaşatacak. Şirket alıcı tarafından görüldükten sonra anında kaybolan mesajlar özelliğini duyurdu. Özellik "Bir Kez Görüntüle" olarak adlandırılacak.

"Bir Kez Görüntüle" özelliği, Android'deki bazı beta test kullanıcılarına sunuldu. Bir Kez Görüntüle'den yararlanabilmek için sadece mesajı gönderen tarafın bu özelliğe sahip olması yeterli. Alıcı taraf özelliği henüz almamış olsa dahi gönderen kişi özelliği aktif edebilecek.

Whatsapp "Bir Kez Görüntüle" özelliği geliyor

Özellik Kaybolan Mesajlar özelliğine oldukça benziyor. Ancak bildiğiniz üzere Kaybolan Mesajlar özelliğinde gönderilen içerik her ne ise 7 gün içinde siliniyordu. Şirket şimdi bu süreyi oldukça kısa hale getirdi. Gönderilen içerik fotoğraf, video ya da ne olursa olsun karşı taraf gördüğü anca silinecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta alıcı tarafın ekran görüntüsü ya da video kaydı alma ihtimali. Böyle bir durum söz konusu olursa Whatsapp sizi bununla ilgili uyarmayacak.

Özelliği kullanmak için, eğer sizin telefonunuz sürümü destekliyorsa bir fotoğraf veya video gönderirken 'bir kez görüntüle' olarak işaretlemeniz yeterli. Ardından alıcı gördüğü anda mesajlar silinecek. Bir diğer ayrıntı da bu şekilde gönderilen mesajların bildirim ekranında görünmemesi. Ayrıca eğer "okundu" bilgileriniz kapalıysa karşı tarafın ne zaman içeriği görüp görmediğini bilmeniz de zorlaşacaktır.

WhatsApp beta sürümündeki 'Bir Kez Görüntüle', hem bireysel sohbetler hem de grup sohbetlerinde çalışıyor. Medyayı kimlerin görüntülediğini grup bilgilerinde görebilirsiniz. Beta sürümüne dahil olmayan ve bu özelliğe sahip olmayanlar, yalnızca "bir kez görüntüle" olarak işaretlenen fotoğraf ve videoları alabilecek, ancak gönderemeyecekler .Daha önce de belirtildiği gibi, bu özellik yalnızca Android'deki belirli beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.