Mobil

WhatsApp sözleşmesini kabul etmezseniz ne olacak?

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi 15 Mayıs'ta devreye girecek. Peki, bu sözleşmeyi kabul etmeyenlere ne olacak? İşte resmi açıklama.

WhatsApp sözleşmesini kabul etmezseniz ne olacak?

Facebook'un çatısı altında yer alan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güncellenmiş şartlarını ve politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarına nasıl davranacağını açıkladı. 15 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni politikayı kabul etmeyenleri kötü bir son bekliyor.

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler yandı!

WhatsApp'ın güncellenen şartlarını kabul etmeyenler için uygulama, yeni şartları kabul etmelerini isteyen bir bildirim göstermeye devam edecek. Birkaç haftalık bir sürenin ardından, kullanıcılar kalıcı bir hatırlatma görecek.

Kullanıcılar kalıcı bir hatırlatıcı gördüklerinde, WhatsApp uygulaması sınırlı işlevsellikmoduna geçecek. Bu modda, kullanıcılar sohbet listelerine erişemeyeceksiniz. Ancak sadece mesaj geldiğinde, bildirimleri yoluyla açabilecek ve yanıt verebileceksiniz. Gelen tüm sesli ve görüntülü aramaları da yanıtlayabileceksiniz.

Birkaç hafta sonra, kullanıcı tüm çağrıları ve mesajları almamaya başlayacak. Yani uygulama sadece bir simgeden ibaret olacak. Yeni şartlarını kabul etmezseniz WhatsApp giderek daha az kullanışlı hale gelecek.

15 Mayıs'tan sonra yeni sözleşmeyi kabul ederseniz WhatsApp eski haline gelecek ve kullanmaya ancak öyle başlayabileceksiniz. İlk etapta hesapları sileceğini söyleyen WhatsApp, bu konuda geri adım atacak ve hesapları silmeyecek. Ancak hesabın silinmemesi uygulamayı kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.

WhatsApp

WhatsApp'ın verilerinizi Facebook ve iştirakleri ile paylaşacak olması çoğu kullanıcının pek hoşuna gitmeyecek. Sözleşmeyi kabul etmeyenler, alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelecek gibi görünüyor. Telegram, Signal ve BiP gibi uygulamaların Mayıs'ın sonuna doğru büyük bir patlama yaşaması bekleniyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde bu yeni sözleşmeyi kabul etme zorunluluğu yok. Ancak Türkiye'de WhatsApp'ı kullanmak için sözleşmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Bu konu hakkında BTK'nın kısa sürede aksiyon alıp, WhatsApp'a yaptırım uygulaması bekleniyor. Türkiye'nin verisinin Türkiye'de kalması için bu aksiyonu almak şart görünüyor.

Yorumlar
Rtg
Çokta tın vatsap ne yaparsa yapsın millet başka sosyal hesapla yazılır 2 3 ay içinde vatsap unutulur
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
BTK KİM Kİ KOSKOCA FACEBOOK BÜNYESİNDEKİ WHATSAPP'A YAPTIRIM UYGULUYOR. BTK WHATSAPP'A HİÇBİRŞEY YAPAMAZ. 🔥🔥BTK🔥🔥😠😠😠😠
Cevapla
Ahmet
İsmin gibi yabancısın bu memlekete birader.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.