Mobil

WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyenler bunu mutlaka yapmalı

Facebook, WhatsApp'ın gizlilik şartlarını güncelledi. WhatsApp kullanmak isteyenler bu sözleşmeyi mutlaka kabul etmesi gerekiyor. Yoksa hesapları silinecek.

WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyenler bunu mutlaka yapmalı

Facebook'un çatısı altında yer alan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bugün ilginç bir karar ile karşımıza çıktı. WhatsApp, bugün hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını güncelledi. WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul etmesi gerekiyor. Aksi durumda WhatsApp hesapları silinecek.

WhatsApp, Android ve iPhone kullanıcıları için yeni bir bildirim göndermeye başladı. Kullanıcılardan Hizmet Şartları ve gizlilik politikasındaki değişiklikleri 8 Şubat'a kadar kabul etmesi isteniyor. Eğer bu şartlar kabul edilmeze 8 Şubat 2021 tarihinde hesaplar silinecek.

WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için uygulama size gizlilik ve hizmet şartları ile ilgili bildirim gönderdiğinde bu bildirimi açmanız ve kabul etmeniz gerekiyor.

WhatsApp

WhatsApp hangi bilgileri paylaşıyor?

WhatsApp şu anda belirli kategorilerdeki bilgileri Facebook Şirketleri ile paylaşıyor. Diğer Facebook Şirketleri ile paylaşılan bilgiler arasında hesap kayıt bilgileriniz (telefon numaranız), işlem verileri, hizmetle ilgili bilgileri, mobil cihaz bilgileri ve IP adresiniz yer alıyor. Bu veriler Facebook tarafından toplanıyor ve firma içerisindeki işleniyor.

Facebook tarafından açıklanan WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesindeki şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Güncellenen Şartlar ve Gizlilik Politikamız, verilerinizi nasıl işlediğimiz ve gizlilik taahhüdümüz hakkında daha fazla bilgi sağlar. Örneğin, daha yeni ürün özellikleri ve işlevleri, verilerinizi güvenlik, güvenlik ve bütünlük için nasıl işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi ekledik ve kullanıcı ayarlarına, Yardım Merkezi makalelerine ve bilgilerinizi nasıl yönetebileceğinize daha fazla doğrudan bağlantı ekledik.

Birçok işletme, müşterileri ve müşterileri ile iletişim kurmak için WhatsApp'a güveniyor. WhatsApp'ta sizinle olan iletişimlerini depolamaya ve daha iyi yönetmeye yardımcı olmak için Facebook veya üçüncü tarafları kullanan işletmelerle çalışıyoruz. Bağlanmayı Daha Kolay Hale Getirme. Facebook Şirketlerinin bir parçası olarak WhatsApp, Facebook’un uygulama ve ürün ailesi genelinde deneyimler ve entegrasyonlar sunmak için Facebook ile iş ortaklığı yapmaktadır."

Yorumlar
DİNÇER ERTAŞ
KENDİ REKLAM GELİRLERİNİN VEYA BAŞKA BİR NEDENER BİZİ İLGİLENDİRMEZ, BİZLERİN Kİßİ SEL VERİLERİNİZ, MAHREMİYETİMİZDİR, HER ŞEYE DOKUNDUĞU, BIRAKIN BU ÖZEL BİLGİLERİMİZ BİZDE KALSIN.
Cevapla
kürşat okçelik
vapsat kullanacam izin verirlerse devam
Cevapla
Eren
Arkadaş yıllardır toplanıyor o veriler şimdi mi kıymete bindi?
Cevapla
Yunus
Evet?
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Facebook a üye olurken cep numaranızı da paylaşıyorsunuz. Doğrulama kodu geliyor ve Facebook a kabul ediliyorsunuz. Android kullanıcısı olarak WhatsApp indiyor ve cep numaranızı WhatsApp a tanımlıyorsunuz. Her iki yerde cep numaranız var. Facebook ve WhatsApp daki adınız soyadınız aynı. Hatta Facebook sizden noter tasdikli bilgi veya ehliyet belgenizin fotoğrafını istiyor. Ne tür bilgiler paylaşıyorsunuz hobileriniz alışkanlıklarınız kimlerle arkadaşınız? Cepte kayıtlı kimselere ulaşmak...
Cevapla
barış
bunu görünce kapattım açtım ve gitti sözleşmeyi kabul ya da reddetmedim bu nedenle kullanmaya devam ettiğim süre içinde 8 şubattan sonra kullanma hakkım elimden alınmazsa bilgilerim benim iznim olmadan alınması dahilinde dava açma hakkım oluyor daha kabul etmeyenler için bilgilendirme kısa özet kabul ya da reddetmediysen ve 8 şubattan sonra kullanmana hala izin verilirse ve izniniz olmadan bilgilerin alınırsa dava açma hakkınız oluyor neden yazdım bilmiyorum
Cevapla
ibrahim
dünyanın en büyük şirketleri bunları düşünmeyecek kadar kafasız değildir.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.