Mobil

WhatsApp'tan üzen açıklama geldi! Uyarılar yakında geri geliyor!

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası için geri sayım başladı. Popüler mesajlaşma platformu önümüzdeki haftadan itibaren uyarı mesajını yine gösterecek.

WhatsApp'tan üzen açıklama geldi! Uyarılar yakında geri geliyor!

Facebook'un bünyesinde yer alan WhatsApp, Ocak ayında duyurduğu yeni gizlilik politikası ile büyük tepki toplamıştı. Signal ve Telegram gibi platformlara insanların kaçmasına neden olan bu politika daha sonra Mart ayına ertelenmişti. Bugün ise WhatsApp herkesi üzen o açıklamayı yaptı.

Önümüzdeki hafta uyarları başlıyor

Bildiğiniz gibi gizlilik politikası ertelenince, kullanım koşullarını sunan uyarı da otomatik olarak kalkmıştı. Ancak "Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi" başlıklı bu uyarı önümüzdeki haftadan itibaren tekrardan görünmeye başlayacak. Eğer bu yeni gizlilik politikasını kabul etmezseniz WhatsApp'ı belirlenecek tarihten sonra kullanamayacaksınız.

Rekabet Kurulu WhatsApp'ın bu kararını doğru bulmamış ve verilerin kullanılmasını engellemişti. Bu süreçte WhatsApp cephesinden Türkiye için maalesef ki bir açıklama gelmedi. WhatsApp yeni gizlilik politikasını Türkiye'de zorla uygulamak isterse muhtemelen erişim engeli ile karşılaşabilir. 

Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerdeki insanlar bu sözleşmeyi kabul etmeyip yani verilerini Facebook ve iştirakleri ile paylaşmayıp WhatsApp'ı kullanabilecek. WhatsApp'ın bu çifte standardı maalesef ki pek hoş bir şey değil.

WhatsApp her ne kadar mesajlarınızı okumayacağız dese de buna kimse inanmadı. Mesajları okumadan kullanıcıların verilerinin nasıl toplanacağı da net bir şekilde ifade edilmedi.

Popüler mesajalaşma platformu WhatsApp, son hamlesi ile yine büyük bir darbe alacak gibi görünüyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp'ın yeni politikasını diretmesi kullanıcıları başka mesajlaşma uygulamalarına yönlendirir mi?

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
WhatsApp Türk halkına böyle dayatıyor. Ya kabul et ya da çekil diyor. Facebook kullanan WhatsApp da kullanmak isteyecektir. Mecburen.
Cevapla
Garip Dogan
Herkes viber uygulamasına geçmesini öneririm vhatsaptan geri kalan yanı yok
Cevapla
magnum
dondurma çubuğundaki şifreyi tcsiyle yollayanlar bunda kormuslar kullanmayın olsun bitsin bisey oldugu falan yok sadece abartı
Cevapla
Misafir
Yasaklansın olsun bitsin ab ülkeleri alsın kullansın
Cevapla
Borem
Kardeşim sürü psikolojisine uyub hep birlikte birşeyin peşine takılmayın birçok seçenek var sanki mesajlarımızı iletebilen sadece what up var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.