Windows Phone 8 bildirim ekranına kavuşuyor

Microsoft önümüzdeki haftalarda Windows Phone için kapsamlı bir güncelleme yayımlayacak.

Windows Phone 8 bildirim ekranına kavuşuyor

Microsoft, Windows Phone 8 için kısa süre önce GDR2 güncellemesini yayımlamış ve özellikle Nokia, söz konusu güncelleme üzerine Amber adlı güncelleme paketini inşa ederek birçok Lumia modeline ulaştırmıştı. Windows Phone cephesinde asıl beklenen güncelleme GDR3 olacak ve güncelleme kapsamında işletim sisteminde radikal değişimler ön görülüyor.

Bunlar arasında Full HD ekran çözünürlüğü ve dört çekirdek işlemci desteği uzun bir süredir dillendirilirken, Windows Phone Hindistan Ar-Ge biriminden sızdırılan yeni bilgi ve görseller bazı önemli yeniliklerin daha güncelleme paketinde yer alacağını gösteriyor.

1377255447_wp8-vs-blue.jpg

Bunlar arasında en dikkat çekeni kuşkusuz bildirim ekranı olacak. Android işletim sisteminde önemli bir işlev sunan ve son olarak iOS 7’de de fonksiyonu genişletilen bildirim ekranı, önümüzdeki haftalarda Windows Phone cihazlarda da yer alacak. Bunun yanı sıra arayüzde de önemli değişimler beklenirken, bunlardan biri artık ana ekranda dört kısa yol yan yana sıralanabilecek. Nokiapoweruser sitesinin saydığı son yenilik ise Appetite adında ve henüz bu yeniliğin ne olduğuna dair detaylar bilinmiyor.