Mobil

Windows Phone mağazası 300 bin uygulama sayısını geride bıraktı

Uygulama yetersizliğiyle eleştirilen mağaza önemli bir eşiği geride bıraktı.

Windows Phone mağazası 300 bin uygulama sayısını geride bıraktı

Pek çok kullanıcının Windows Phone işletim sisteminin akıcılığına diyecek bir lafı yok. 512MB RAM’e sahip cihazlarda dahi akıcı bir şekilde çalışarak kullanım deneyimi en alt ve en üst cihazda aynı şekilde sunan Windows Phone, söz konusu uygulama zenginliği olduğunda ise kullanıcıların her zaman temkinli yaklaştığı bir platform olmuştur.

İşletim sistemi neyse ki son dönemde gerçekleştirdiği ataklarla uygulama sayını ciddi oranda artırdı. Üstelik bir kısım popüler oyunun Android ve iOS’la birlikte artık eş zamanlı olarak Windows Phone için de yayınlandığını görüyoruz.

Microsoft son olarak nisan ayında Windows Phone mağazasında yer alan uygulama sayısına ilişkin bir açıklama yaptı. Aradan geçen 3-4 aylık süre sonrası şirketin uygulama sayısıyla alakalı yeni bir açıklama yayınlandığını görüyoruz.

1407478651_microsoft-windows-phone-store-numbers-01-300000-apps.png

Geçen yıl aralık ayında 200.000 olarak açıklanan uygulama sayısı, Nisan 2014’te 250.000 rakamına ulaştı. Henüz yapılan açıklamada ise Windows Phone mağazasında artık 300.000’in üzerinde uygulama yer aldığı bildirildi. Her 3-4 aylık süreçte uygulama mağazasına yeni 50.000 uygulamanı dahil edildiği görülüyor. Microsoft ayrıca bugüne kadar indirilen uygulama sayısının 4 milyarı aştığını açıkladı.

Windows Phone hem uygulama sayısı hem de uygulama indirme sayısı itibariyle Apple App Store ve Google Play Store’un hala bir hayli gerisinde. Ancak Windows Phone Store cephesinden istikrarlı bir büyümeden söz etmek mümkün. 

kaynak: phonearena

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.