Mobil

Xiaomi 100W Super Charge Turbo teknolojisine güvenmiyor

Xiaomi geçtiğimiz yıl tanıttığı 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisini hala hayata geçirmiş değil.

Xiaomi 100W Super Charge Turbo teknolojisine güvenmiyor

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, geçtiğimiz yıl Mart ayında 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisini tanıtmıştı. Hatta bunu bir şova dönüştüren Çinli üretici, 4000 mAh’a sahip bir telefonu yalnızca 17 dakikada şarj ettiği bir videoyu da sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

Peki neredeyse 1 sene geçmiş olmasına karşın Xiaomi bu teknolojisini neden hiçbir telefonunda kullanmadı? Bu sorunun cevabı en yetkili ağızdan geldi.

Xiaomi 100W Super Charge Turbo teknolojisine güvenmiyor

Xiaomi’nin başındaki isim olan Lu Weibing konu ile ilgili Weibo hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Weibing, 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisinin aşırı ısınmaya yol açtığını itiraf etti. Aşırı ısınan bataryanın kullanım ömrünün de kısaldığını belirten Weibing bu sorunu aşmak için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi.

Bu batarya teknolojisi için sorun oluşturan bir diğer unsur da güvenlik kriterleri. Xiaomi bu kadar yüksek bir güçle şarj olan bataryanın patlamayacağından emin olmak istiyor. Çünkü bu batarya patladığında ortaya çıkacak olan tablo pek de hoş olmayacaktır.

Xiaomi’nin yetkili ismi yine de bu teknolojinin yakın gelecekte kullanıma sunulacağını ifade ediyor. Hatta kablolu şarjın yanı sıra kablosuz şarjda da aynı standartları yakalamak istediklerini belirtiyor.

Lu Weibing’in bu iddiasında ne derece kararlı olduğunu ise zaman gösterecek.

Yorumlar
💠Gakko💠
Allah göstermeye batarya patlar yazık günak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.