Xiaomi 12 özelikleri belli oldu bile! Sektöre hakim olacak

Xiaomi yakında yeni amiral gemisi Xiaomi 12'yi piyasaya sürecek. İşte cihazın özellikleri

Xiaomi 12 özelikleri belli oldu bile! Sektöre hakim olacak

Xiaomi yakında yeni amiral gemisi Xiaomi 12'yi piyasaya sürecek. Cihaz diğer serilerin aksine sadece Çin'de değil global bir sürümde piyasaya sürülecek. Çinli teknoloji devinin yeni amiral gemisinin özellikleri ise şimdiden ortaya çıktı.

Snapdragon 888, Snapdragon Tech Summit 2020'de tanıtılmıştı. Halefi ise 30 Kasım'da yapılacak bir etkinlikle piyasaya sürülecek. Geçen yıl Xiaomi, 888 destekli bir telefonu ilk duyuran markalardan biri olarak öne çıktı. Şirketin bu yıl da aynısını yapması bekleniyor. 

Xiaomi 12 özelikleri belli oldu bile! Sektöre hakim olacak

Xiaomi 12 özelikleri belli oldu bile! Sektöre hakim olacak - Resim : 1

Yani Xiaomi 12'nin ilk Snapdragon 898 kullanan telefon olması ve yıl sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor. Haberin kaynağı Digital Chat Station'a göre, vanilya modeli, Mi 10 Ultra ve Mi 11T Pro'da gördüğümüz gibi 120W değil, 100W hızlı şarjı destekleyecek. Bu model ayrıca , periskop lens ve yüksek kaliteli ultra geniş kameradan yoksun olacağı için Ultra'dan daha fazla 11T Pro benzeri bir cihaz olacak. Cihaz geliştirilmiş bir ana kameraya sahip olacak.

Telefon büyük bir bataryaya sahip olacak (henüz kapasite rakamları sızdırılmadı), ancak ince bir gövde sergileyecek. 12 ayrıca yüksek bir ekran-gövde oranına ve selfie kamerası için daha küçük bir deliğe sahip olacak.

Xiaomi 12 Pro modeline gelince, önceki kaynaklar  50 MP'lik üçlü bir kameradan (geniş, ultra geniş ve tele) bahsetmişti, ancak bu rapor Ağustos ayında gelmişti. O zamandan beri planların değiştiğine dair bir bildiri sunulmadı.