Mobil

Xiaomi 12 Ultra’da heyecan verici gelişme

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra’nın çıkış tarihi ve sahip olacağı donanım hakkında çok ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Xiaomi 12 Ultra’da heyecan verici gelişme

Xiaomi için artık bir teknoloji devi demek kesinlikle yanlış olmayacaktır. Kısa zamanda akıllı telefon piyasasında hatırı sayılır bir pazar payına erişen, alt segmentten amiral gemisi klasmanına kadar her kulvarda rakipleriyle yarışan, Redmi, Poco gibi markalarla akıllı telefon pazarında farklılaşmayı başaran Xiaomi, bu unvanı kesinlikle fazlasıyla hak ediyor.

İşte Çinli teknoloji devinin pazar payının artmasına katkı sağlayan en önemli serilerden birisi de şirketin Aralık ayında tanıttığı Xiaomi 12 serisi. Bilindiği üzere şirket, bugüne kadar 12 serisine ait 12, 12 Pro ve 12X modellerini tanıtmış ve serinin en dikkat çeken cihazı olarak lanse edilen Xiaomi 12 Ultra’yı sona saklamıştı.

Xiaomi 12 Ultra’da heyecan verici gelişme

Bununla birlikte, 2022 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen bu cihazda kullanılması düşünülen yonga setinde tedarik sıkıntı çeken şirket, sürpriz bir kararla rotasını Qualcomm’ın Snapdragon 8 Gen 1 Plus modeline çevirdi.

Bu durum aslında daha yüksek performans manasına gelmesi bakımından sevindirici. Ancak tabi bunun bir de üretim ve tabi doğal olarak dağıtım süreci var ki, telefonun donanımının değişmesi çıkış tarihinin de değiştiği manasına geliyor.

Xiaomi’ye yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Çinli teknoloji devi yeni amiral gemisini yılın ikinci çeyreğine yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor. Ancak bu çabaların sonuç verip vermeyeceğini ancak zaman gösterecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.