Xiaomi 12 ve 12 Pro beklenen güncellemeyi alıyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi popüler modellerine beklenen güncellemeyi sunacak. İşte Xiaomi 12 ve 12 Pro için güncelleme detayları.

Xiaomi 12 ve 12 Pro beklenen güncellemeyi alıyor!

Android 13 artık resmileşmiş durumda. Güncelleme beta sürümü ile oldukça beğeni toplamıştı. Yavaş yavaş tüm akıllı telefonlara gelen güncelleme şimdi Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin popüler iki modeline geliyor. Xiaomi'nin MIUI hesabı, Twitter'da Android 13 beta'nın artık global ROM'lu Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro akıllı telefonlar için mevcut olduğunu yayınladı.

Xiaomi 12 ve 12 Pro beklenen güncellemeyi alıyor!

xiaomi

Her model için ilk 200 kullanıcı, yeni işletim sistemini ilk gelen ilk hizmet esasına göre test etme şansına sahip olacak. Tüm başvuru sahipleri, OTA güncellemesiyle ilgili ayrıntılar için özel bir Telegram kanalını takip etmek durumunda kalacak. Ayrıca, testten yararlanmak isteyen kullanıcılar MIUI Global kararlı ROM'unda olmalı ve uygun bir Mi hesabı olan Mi Topluluğunun üyesi olmalılar. Xiaomi ayrıca kullanıcılara verilerini yedeklemelerini hatırlattı.

Xiaomi 12 için güncelleme 13.0.4.0 TLCMIXM sürümü, Xiaomi 12 Pro ise MIUI 13.0.4.0 TLBMIXM'dir. 4,23 GB ağırlığında ve ilgili güvenlik yamalarını da beraberinde getirecek. Mi Topluluğunun şu anda Xiaomi'nin en büyük pazarı olan Hindistan'da bulunmadığını belirtmekte de fayda var. Popüler güncellleme uzun süredir akıllı telefon sahipleri tarafından bekleniyordu. Bir çok yükseltme ve widgetlar ile ilgili kolaylıklar sunan güncelleme nihayet Çinli teknoloji devinin popüler modellerine de gelecek.