Xiaomi 13 Ultra, iPhone 14’ün en önemli özelliğini kendine kopyalayacak

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı Xiaomi 13 Ultra modeline ilişkin oldukça ciddi bir iddia dillendiriliyor.

Xiaomi 13 Ultra, iPhone 14’ün en önemli özelliğini kendine kopyalayacak

Akıllı telefon dünyasında rekabet oldukça ciddi boyutlarda. Markaların birbiri ile yarışında kimin öne geçeceğini bazen çok küçük detaylar belirleyebiliyor. Bununla birlikte kimi zaman sektörün büyükleri tarafından tanıtılan yeni bir özellik diğerleri tarafından kopyalanırken, kimi zaman da yeni yeni pazar payını oluşturan isimlerin teknoloji devlerine ilham olduğunu görebiliyoruz. İşte bugünkü özellik özenmesi haberinin kahramanı Xiaomi.

Çinli teknoloji devine yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, Xiaomi 13 Ultra modeli uydu üzerinden haberleşme özelliğine sahip olacak. Eğer teknoloji dünyasını yakından takip ediyorsanız, bu özelliği ilk duyuran ismin Amerikalı teknoloji devi Apple olduğunu da hatırlarsınız. iPhone 14 modellerinde yer alan bu özelliği tanıttığı ilk günden bu yana tüm dikkatleri üzerine toplamayı başaran Apple, bugüne kadar uydu üzerinden iletişim kurulabilmesi sayesinde birçok insanın hayatının kurtulduğunu ifade etmişti.

Xiaomi 13 Ultra, iPhone 14’ün en önemli özelliğini kendine kopyalayacak

Gerçekten de bu özellik sayesinde, kapsama alanı dışında kalındığı için telefonun sinyal alamaması durumunda, uydu üzerinden acil yardım talebinde bulunulabiliyor ki bu da kelimenin tam anlamıyla hayat kurtarıyor.

Öte yandan uydu üzerinden haberleşebilme özelliğine sahip olması beklenen Xiaomi 13 Ultra’nın diğer özellikleri hakkında şimdilik kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte son zamanlarda artan sızıntı ve duyumlar hesaba katıldığında Xiaomi’nin bu telefonu çok kısa bir süre içerisinde tanıtacağını söyleyebiliriz.