Mobil

Xiaomi 13’e ilişkin ilk ciddi sızıntılar geldi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yıl sonuna doğru tanıtması beklenilen Xiaomi 13 modeli, yavaş yavaş sızıntılarla adından bahsettirmeye başlıyor.

Xiaomi 13’e ilişkin ilk ciddi sızıntılar geldi

Bu yıl, Xiaomi için son derece verimli geçiyor diyebiliriz. Yıl başından bu yana piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle sık sık adından bahsettiren teknoloji devi, özellikle Xiaomi 12 serisine yaptığı katkılar ve sonrasında tanıttığı Xiaomi 12S modelleriyle adeta gövde gösterisi yapmıştı. İşte artık yılın son çeyreğine doğru ilerlediğimiz bu günlerde, Çinli teknoloji şirketi için Xiaomi 13 ile yeni bir serüvenin başlamak üzere olduğunu söyleyebiliriz. Peki yeni modellerde bizleri ne gibi özellikler bekliyor?

Bugüne kadar henüz Xiaomi 13 serisine ait çok net bilgiler gelmediğini söyleyelim. Ancak Çinli teknoloji devine yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından yapılan haberle, bu durum değişmiş oldu. Buna göre, Xiaomi 13’de geliştirilecek olan ilk donanım ekran olacak. Bilindiği üzere Xiaomi 12 karşımıza 6,28 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğündeki ekranıyla çıkmıştı.

Xiaomi 13’e ilişkin ilk ciddi sızıntılar geldi

Ancak Xiaomi 13’de ekran boyutunun en az 6,36 inç olacağı ve çözünürlük seviyesinin de 1200 x 2700 bandına taşınacağı belirtiliyor. Üstelik ekran yenileme hızının 120Hz’den 144Hz’ye çıkabileceğini de söyleyelim.

Tabi yeni amiral gemisi modelinde tek güncelleme ekran tarafında olmayacak. Şirketin işlemci kısmını da elden geçireceği ve yeni modelinde Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağını şimdiden müjdeleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.