Xiaomi 2021'de yeni katlanabilir telefonlarla geliyor!

Xiaomi, son söylentilere göre, 2021 yılında üç farklı model katlanılabilir telefonla gelebilir.

Xiaomi 2021'de yeni katlanabilir telefonlarla geliyor!

Xiaomi, 2021'de üç adet katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürebilir. Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO'su Ross Young, iddia edilen gelişmeyi Twitter üzerinden paylaştı. Daha önce, Xiaomi'nin adını katlanabilir telefonla birlikte duymuştuk. Xiaomi dışında Oppo ve Samsung gibi diğer şirketlerin da katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışması bekleniyor. Young ayrıca başka bir tweet'te Samsung Galaxy Fold 3'ün daha küçük bir ana ekrana ve kapak ekranına sahip olacağını söyledi.

Xiaomi 2021'de yeni katlanabilir telefonlarla geliyor!

Young'ın tweet'ine göre, piyasaya çıkacak bir sonraki katlanabilir akıllı telefon muhtemelen Xiaomi'den olacak. Xiaomi'nin 2021'de piyasaya sürülebilecek üç katlanabilir akıllı telefon beklendiğini söyledi. İçe katlanan, dışa katlanan ve kapaklı. üç modelden bahsedildi. Ancak, bu modellerden hangisinin önce piyasaya sürüleceğinden bahsetmedi. Bu yılın başlarında, bir raporda Xiaomi'nin kapaklı bir telefon için Samsung Display ve LG Display'den  katlanabilir OLED paneller sipariş verdiği iddia edildi.

Başka bir tweette Young, Samsung'un söylentilere göre Galaxy Z Fold 3'ü (son adı değil) selefi olan Galaxy Z Fold 2'den daha küçük ekranlarla piyasaya süreceğini öne sürdü. Young ayrıca katlanabilir akıllı telefonun ana ekranının 7,59 inçten küçüleceğini iddia etti. 7.55 inç olabilir. Kapak ekranı, Galaxy Z Fold 2'nin 6.23 inç ekranına kıyasla 6.21 inç uzunluğunda olacak çünkü Samsung S Pen için daha fazla alan yaratmak istiyor.