Mobil

Xiaomi 5 dakikada Beşiktaş dedi!

Çinli Xiaomi, yeni şarj teknolojisi ile devrim yaratacak. 200W hızlı şarj sayesinde telefon 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tam şarj olacak.


Xiaomi, geçtiğimiz 2 ay içerisinde karşımıza Xiaomi Mi 11 ve Redmi K40 ailesi ile çıkmayı başardı. Bu iki modelde de 33W hızlı şarj teknolojisini kullanan firma, asıl bombayı Mi 11 Ultra ile patlatacak. 120W hızlı şarjı Ultra modelinde kullanacak olan firmanın 2021'in sonlarına doğru devrim yaratacak teknolojisini tanıtması bekleniyor.

200W hızlı şarj ile 5 dakikada tam dolum 

Xiaomi Mi Mix 4 veya Xiaomi Mi 12'ye özel olması beklenen 200W hızlı şarjın lafı geçmeye başladı. 120W hızlı şarj teknolojisi tam dolum için 15 dakikaya ihtiyaç duyuyor. 200W hızlı şarj ise bu süreyi 5 dakikaya kadar indirecek. Şarj konusunda büyük bir çığır açacak olan Xiaomi'nin batarya ömrünü kısaltmadan bu işi nasıl başaracağı merak ediliyor.

Hızlı şarj teknolojileri artık Çin'in önderliğinde büyüyor. Apple ve Samsung gibi isimler ise henüz bu teknolojileri seyretmekle yetiniyor. Hatta Çinli üreticiler kendilerini aşıp tamamen kablosuz yani telefon elinizdeyken şarj olacak teknolojilerini bile sergilemiş durumda.

Hızlı şarj teknoloji batarya teknolojileri ile eşit bir şekilde ilerliyor. Bir bataryayı çok hızlı doldurmak ömrünü kısaltabilir. Bu yüzden üreticiler çift hücreli batarya teknolojilerini test etmeye başladı. Xiaomi de muhtemelen 200W hızlı şarj konusunda buna benzer bir teknoloji kullanacak.

Yorumlar
FTSA
Tinerciler üşüşür şimdi. Lince hazır ol...
Cevapla
Tolga
5 dk beşiktaş halikatten.Huawei de bu teknolojiyi yakında duyurur.
Cevapla
Hujg
Xiaomi huawei nin zaten bir alt markası
Ne alaka
Dikkat çeksin diye bjk yazmış. Tam o
Cevapla
sanane ismimden
beşiktaş ne alaka
Cevapla
Yusuf İslam
Aynen bende baktım Beşiktaşdır hemen baktım hiç alakası yok
Gürkan
Deyim gibi birşey... Beşiktaş semtine hızlıca varıldığı dönemlerde sıkça kullanılan '5 dakkada Beşiktaş' , bir şeyi hızlıca yapabilmek anlamında argoya yerleşmiş sizin anlayacağınız. Hızlıca fotoğraf çekip Instagram'a koyarsan da, 5 dakikada iki gol atıp maçı kazanırsan da, hemen yumurta kırıp hızlıca kahvaltı yaparsan da kullanabilirsin.
İsmet Atilla
Bunun Beşiktaş'la ne alakası var anlamadım.
Cevapla
Seyyah
8 Taş diyecekti dili sürtüşmüş :)
Baloqlan
Bende
Quaresma
Clickbait
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.