Mobil

Xiaomi Apple'ı geçti kartlar yeniden dağıtılıyor!

2020'nin 3. çeyreğinde en çok satış yapan telefon markaları açıkladı. Raporda Apple'ın 4. sıraya düştüğü görüldü!

Xiaomi Apple'ı geçti kartlar yeniden dağıtılıyor!

Yayınlanan bir rapora göre, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en yüksek satış yapan ilk 5 marka arasında Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple ve Vivo yer aldı. Apple'ın 4. sıraya düştüğü listede lider kim? Cevabı yazımızın devamında.

2020'nin 3. çeyreğinde en çok satış yapan telefon markaları belli oldu!

International Data Corporation, 2020'nin üçüncü çeyreğindeki akıllı telefon satışları raporunu yayınladı. Rapor oldukça dikkat çekici sonuçlara kapı araladı. Rapora göre Xiaomi, üçüncü çeyrekte 5 milyon daha fazla cihaz satarak Apple'ı geçmeyi başardı. Peki lider kim?

International Data Corporation'nin üçüncü çeyrek için telefon satışları beklentisi ise %9'luk bir daralmayı gösteriyordu. Ancak yayınlanan raporda, senenin üçüncü çeyreğinde dünya genelinde akıllı telefon satışlarının beklenenin altında, sadece %1,3 daraldığı belirtildi.

Akıllı telefon markaların 3. çeyrek satış rakamları ise sırası ile şu şekilde;

1- Samsung – 80,4 milyon (Akıllı telefon pazarının %22,7'sine sahip)
2- Huawei – 51,2 milyon (%22'lik bir düşüş yaşadı)
3- Xiaomi – 46,5 milyon (%42'lik bir artış yaşadı)
4- Apple – 41,6 milyon (%10,6'lık bir düşüş yaşadı)
5- vivo – 31,5 milyon (%4,2'lik bir artış yaşadı)

IDC'nin raporuna göre, 2019'un üçüncü çeyreğinde 358,5 milyon olan bu satış miktarı, 2020'nin üçüncü çeyreğinde ise 353,6 milyon olarak gerçekleştirildi.

Yorumlar
Akif Bro
apple i zerre sevmem ama 4 üncü çeyrekte birinci olmuş
Cevapla
Şevket uzun
Ben 5s kullanıyorum şarji 2 saat gidiyor ben şuan samsung kullanıyorum eğer iphone 5s okadarda eski değil yani eğer iphone 5s şöyle 1 gün dayanırsa direk iphone ye geççem hem ben den size iphone 5s yada diyer telefonlar 1 günü rahat çıkarılsa iphone dünyada 1 inci olur benden size tavsiyem iphone bunu mutlaka yapmalısın
Cevapla
Selin
Zaten apple telefonlarını çok pahalıya satıyor mesela benim iphone x im var hemencecik bitiyor oğlumdada iphone 5s var anne şarjı en az 2 saat dayanıyor diyor bana oğlum diyor ki şarji öyle kötü ki şarji çok hızlı gidiyor diyor bana eğer iphone tüm iphonelerin şarji 1 günü rahat çıkarırsa iphone ye geri dön cem diyor o yüzden şuanda ailecek samsung m51 kullanıyoruz iphone 5s çok eski değil eğer 5s 1 günü rahat çıkarırsa ben 5s kullanmaya devam ediceğim diyor
Cevapla
Harun arslan
Hz. Ademden gelenler bu yorumu beğensin desem kac kisi beğenir :D
Cevapla
Aydın aydın
Fakirlerin kendini, zengin gösterme, eziklerin kendini daha havalı gösterme aracı, iPhone zamanla olması gereken gereken yer olan en dibe mutlaka inecektir, iPhone sadece ve sadece sunum cihazı ve pazarlama dehalığının en güzel örneğidir...
Cevapla
Baki
Aynen katılıyorum ne güzel ozetlemissin
dogrucu mahmut
adamların parasıyla 1200 kağıt senin paranla 1 el arabası kağıt.ezik olan bizim paramız..!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.