Xiaomi CEO’sundan ilginç çıkış: “12T hepsini geçecek!”

Zaman zaman yaptığı açıklamalarla teknoloji dünyasının gündemine oturan Xiaomi CEO’su Lei Jun, bu kez de hedefine 200MP kameraya sahip akıllı telefonları koydu.

Xiaomi CEO’sundan ilginç çıkış: “12T hepsini geçecek!”

Teknoloji çok hızlı gelişiyor ve bu hızlı gelişim bazen konforu yanında getirme konusunda yetersiz kalabiliyor. Bilindiği üzere artık yavaş yavaş akıllı telefonlar 200MP’lik kameralarla donatılmaya başlandı. Hatta eğer söylentiler doğruysa, Apple’ın da bu yarışa katıldığı ve 200MP sensöre sahip akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başladığı ifade ediliyor.

Ancak şu ana kadar piyasaya sürülmüş son derece sınırlı sayıda 200MP kameralı akıllı telefon var ki bunlardan biri de Motorola’nın X30 Pro modeli. İşte bu yüzden Xiaomi CEO’su Lei Jun’un isim vermeden eleştirdiği markanın Motorola olduğu düşünülüyor.

Xiaomi CEO’sundan ilginç çıkış: “12T hepsini geçecek!”

Jun tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, 200MP kameraya sahip bir telefonun çekim süresinin 5 saniyeyi bulduğu, bunun kabul edilemez olduğu belirtilerek Xiaomi 12T serisiyle birlikte bu sorunun üstesinden gelineceği iddia edildi. Açıkçası Jun’ın bu açıklamalarında doğruluk payı yüksek. Çünkü oldukça yüksek kalitede bir çekim yapan sensörler, bu görüntüleri işlemek için birtakım uzun süreli ayarlar yapmak zorunda kalıyor ve bu da fotoğraf çekimini daha zor bir hale getiriyor.

Bununla birlikte Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alması beklenen Xiaomi 12T’nin, tamamen yonga setinin getirdiği bir avantajla bu sorunun üstesinden gelebileceği düşünülüyor. Bakalım Motorola cephesinden Xiaomi CEO’sunun bu açıklamalarına yönelik herhangi bir yanıt gelecek mi?