Xiaomi Civi 2, iPhone 14 Pro'ya meydan okuyacak!

Xiaomi Civi 2 yakında piyasaya sürülecek. İlk modeli ile ilgilieri üzerine toplayan şirket ikinci modelini duyurdu. İşte detaylar.

Xiaomi Civi 2, iPhone 14 Pro'ya meydan okuyacak!

Xiaomi, 27 Eylül'de Çin'de Xiaomi Civi 2'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İlk modeli ile fazlasıyla beğeni kazanan şirket şimdi ikinci modeli için kolları sıvadı. Lansmandan önce şirket cihazın bazı özelliklerini duyurmaya başladı bile. Gelin hep beraber merakla beklenen cihaza bakalım.

Xiaomi Civi 2, iPhone 14 Pro'ya meydan okuyacak!

Xiaomi Civi 2, iPhone 14 Pro'ya meydan okuyacak! - Resim : 1

Dün firma, cihazın arka tasarımını ortaya çıkardı. Bugün, telefonun ön tasarımının yanı sıra selfie kamera özelliklerini de açıklandı.

Marka tarafından bugün paylaşılan ayrıntılara göre, Xiaomi Civi 2, öne bakan iki kamera için hap şeklinde bir kesime sahip olacak. Bu hap, tıpkı iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'te olduğu gibi en üst merkezde yer alacak. Önceki sızdırılan raporlara bakılırsa, telefon 7.23 mm kalınlığa ve 171.8 g ağırlığa sahip olacak. Raporlar, şirketin henüz resmi olarak onaylamadığı bir Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini söylüyor.

Orijinal Xiaomi Civi ve Xiaomi Civi 1S'den farklı olarak, yaklaşmakta olan Xiaomi Civi 2 muhtemelen Çin dışında piyasaya sürülecek. Ancak asıl pazarlama adı şimdilik bir muamma. Çinli teknoloji devi yeni cihazı ile Apple'ın yepyeni serisi iPhone 14 modellerine dahi meydan okumayı hedefliyor. Ancak şirket bunu başarabilecek mi başaramayacak mı bekleyip göreceğiz.