Xiaomi Civi bekleyenler için kötü haber geldi!

Xiaomi farklı tasarımıyla dikkat çeken Xiaomi Civi cihazını tanıtmıştı. Ancak bekleyenlere kötü bir haberimiz var.

Xiaomi Civi bekleyenler için kötü haber geldi!

Xiaomi Civi tasarımıyla dikkat çeken bir cihaz olarak tanıtıldı. Özellikleri ile de tatmin edici bir performans sunacağını belli eden cihazı bekleyenler için ise kötü bir haber geldi. Görünüşe göre cihaz global piyasada satışa sunulmayacak.

Cihazın özelliklerini hatırlayacak olursak: Xiaomi Civi en heyecan verici yonga setlerinden biri olan Snapdragon 778G tarafından destekleniyor. Şık tasarıma sahip Civi, 6.55 inçlik kavisli bir OLED panelle geliyor. Bu 1080p+ OLED ekran, hem HDR10+ hem de Dolby Vision'ı destekliyor. Ekran, 950 nitlik en yüksek parlaklığa ulaşma kapasitesine sahip. Kameraya gelecek olursak, ana kamera 64 MP'lik bir sensöre sahip. Optik stabilizasyon ise bu modelde yok. Bir sonraki kamera 120º ultra geniş açılı lense (f/2.2) ve 8 MP sensöre sahip. Arka tarafında ise 2 MP makro kamera var.

Xiaomi Civi global pazarda satışa sunulmayacak

Xiaomi Civi bekleyenler için kötü haber geldi! - Resim : 1

Cihazın global anlamda satışa sunulmayacağı haberi yine de tüm umutlarınızı suya düşürmesin. Şirket her an farklı bir isimle cihazı global pazara sunabilir. Bu cihaz için de durum bu şekilde gelişebilir. 

Xiaomi Civi tasarımıyla ve cihazın ne kadar ince ve hafif olduğuyla öne çıkıyor. Daha piyasaya sürülmeden beklentileri artırmıştı diyebiliriz. Temel 8/128 GB yapılandırma maliyeti 2.600 CNY olarak belirlenmişti. Bu da 3500 TL civarında bir fiyat demek. Tabi ülkemize gelirse vergilerle birlikte bu fiyat değişebilir.