Mobil

Xiaomi kullanıcıları isyan etti! Artık yeter!

Xiaomi kullanıcıları MIUI hataları yüzünden isyan etti. Reddit forumunda pek çok kullanıcı gelen güncellemelerin telefon performansını daha da düşürdüğünü iddia etti.

Xiaomi kullanıcıları isyan etti! Artık yeter!

Son dönemde yükseliş içerisinde olan firmalardan birisi de Xiaomi diyebiliriz. Hem Türkiye'de, hem de global pazarda hızla büyüyen Çinli üretici uygun fiyat politikasıyla milyonlara erişmiş durumda.

Xiaomi'nin en büyük dezavantajı ise yazılım tarafı diyebiliriz. Bunu sadece MIUI özelinde söylemiyoruz. Xiaomi'nin ürettiği Android One programındaki saf Android cihazlarında da yazılımsal sorunlar mevcut.

Xiaomi kullanıcıları isyan etti! Artık yeter!

Hatırlanacağı üzere Mi A3 modeli için yayınlanan güncel Android güncellemesi tam 3 defa geri çekilmişti.

Nitekim benzer işlemler MIUI ara yüzüne sahip cihazlarda da ortaya çıktı. Özellikle Xiaomi'nin gittikçe popülerleşen Redmi modellerinde yazılım sorunları içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Xiaomi kullanıcıları isyan etti! Artık yeter! - Resim : 1

Çin'de yayınlanan bir önceki güncelleme ile Xiaomi Redmi serisindeki bazı cihazlarda problemler ortaya çıkmıştı. Pilin aşırı ısınması, kamera kullanımında şarjın hızlı bir şekilde bitmesi gibi. En azından kullanıcıların iddiaları bu yöndeydi.

Xiaomi bunun üzerinde Çin özelinde yeni bir güncelleme yayınladı. Fakat bu güncelleme bazı kullanıcıların düzenini tamamen bozdu. Belirtilenlere göre yeni güncelleme ile birlikte ekranda donmalar, bazı uygulamalardan atmalar gibi sorunlar baş gösterdi.

Dip not olarak belirtelim. Bahse konu güncellemeler global olarak yayınlanmış değil. Fakat mevcut sürümlerde de kullanıcılar arasında MIUI'dan şikayetçi olanların sayıları hayli fazla. Eğer siz de bir Xiaomi kullanıcısıysanız MIUI hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
mehmet
Mİ MAX 3 kullanıyorum, güzel olan birşeyi berbat etmek hangi mantığa sığark i yemin ederim ilk aldığım hali bundan kat kat iyiydi.ısınma donma kasma ne ararsan var.görsellikten hiç bahsetmiycem....
Cevapla
Mehmet mizrak
Güncellemeden sonra TV ye ekran yansitamiyorum.tamamen gitti.yansit programı çalışmıyor..redmi note 8..iyi günler.yorumlara baktım söyle yapın böyle yapın yine aynı...
Cevapla
Yüksel
Telefon ısınma, şarj hızlı tükeniyor, donma
Cevapla
Bahadır
Xiaomi ve Microsoft ikisinde saç baş yolduruyor....
Cevapla
Metin
Redmi not 9 pro kullanıyorum ekran donuyor 3dk TLF kitleniyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.