ZTE Axon 20 parçalarına ayrıldı! Gizli ön kamera incelendi!

Ekran altı ön kamerasına öncülük eden model Axon 20 5G parçalarına ayrılarak incelendi.

ZTE Axon 20 parçalarına ayrıldı! Gizli ön kamera incelendi!

Yakın zaman önce çıkan ZTE Axon 20 5G ekran altı ön kamerasıyla piyasaya sürülen ilk akıllı telefon olma unvanını taşıyor.

Bu özelliğiyle çok fazla merak edilmiş olsa gerek ki akıllı telefonları parçalarına ayırmasıyla ünlü olan JerryRigEverything Youtube kanalına konuk olmuş. Videoda ZTE Axon 20 5G sökülerek ekran altı ön kamerası ve diğer parçaları incelenmiş. 

ZTE Axon 20 parçalarına ayrıldı! Gizli ön kamera incelendi!

JerryRigEverything birçok akıllı telefonu eline geçirdiği gibi parçalarına ayırmasıyla ya da zorlu dayanıklılık testleri uygulamasıyla biliniyor. Telefonların sağlamlığını test ederek gözler önüne seren kanalın yeni konuğu da ZTE Axon 20 5G oluyor. Telefonun arka tarafında büyük bir kamera kurulumu yer alıyor. Geçişli bir arka kapak tasarımına ev sahipliği yapan telefon, ekran altı kamerasına yer veren ilk telefon olma unvanını da taşıyor. 

Ekran altı kameraların kalite açısından biraz daha geliştirilmesi gerektiği aşikar. Ancak teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğini ve ilerlediğini düşünürsek, bunun için çok fazla beklemeyeceğimiz ortada. Ekran altı ön kameranın çalışma prensibine gelecek olursak, ekranın altında yer alan kameranın hemen üzerindeki küçük bir alanda piksel yoğunluğu ışığın kırılmadan geçmesine izin verecek kadar azaltılıyor. Böylelikle ekranın altına bulunan lens görüntü alabiliyor.