Mobil

Xiaomi Mi 11 Ultra ilginç bir batarya teknolojisi ile gelecek!

Xiaomi'nin kamera canavarı olması beklenen Xiaomi Mi 11 Ultra hakkında yeni detaylar açıklandı. Bu batarya teknolojisi çok konuşulur.

Xiaomi Mi 11 Ultra ilginç bir batarya teknolojisi ile gelecek!

Xiaomi, geçtiğimiz yılın son günlerinde amiral gemisi modeli Mi 11 ile karşımıza çıkmıştı. Ailenin yeni modelleri için gün sayan Çinli firma bugün Xiaomi Mi 11 Ultra hakkında bazı detayları paylaştı. Kamera canavarı olacak olan bu telefon, ilginç batarya teknolojisi ile dikkat çekecek.

Amiral gemisi Mi 11 Ultra, daha yüksek enerji yoğunluğu, daha büyük kapasite ve daha hızlı şarj sunacak silikon-oksijen anot pil ile piyasaya sürülen ilk telefon olacak. Şu anda birçok otomobil üreticisi bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Mi MIX Alpha, kıvrımlı bir 4.050 mAh nano silikon anot pil kullanıyordu.

Ancak düşük şarj verimliliği gibi dezavantajlar vardı. Bu da büyük miktarda geri dönüşü olmayan lityum kaybına neden oluyor böylece pilin döngü ömrünü kısalıyordu. Xiaomi şimdi bu sorunu çözmüş gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra ilginç bir batarya teknolojisi ile gelecek! - Resim : 1

İkinci nesil silikon-oksijen anot pil teknolojisi ile Xiaomi, elektrikli otomobil pillerinde kullanılan silikon katkılı lityum teknolojisini kullanıyor. Bu yeni teknoloji, cep telefonu pillerinin enerji yoğunluğunu artırmaya yardımcı olacak. Ancak gerçek üretimde silikon genleşme oranıyla karşılaşılabilir ve bu teknoloji henüz mükemmel değil. Bu da üretim kapasitesini etkileyebilir.

Xiaomi, yeni pil teknolojisini benimseyen bir sonraki cep telefonu endüstrisi olabileceğine inanıyor. Ayrıca gelecekte bu tür teknolojilere yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.