Mobil

Google da koronavirüs engeline takıldı!

Google’ın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği I/O etkinliği iptal edildi. Google da diğer şirketler gibi koronavirüs engeline takıldı.

Google da koronavirüs engeline takıldı!

Teknoloji ve yazılım dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Google, önümüzdeki günlerde I/O etkinliğini gerçekleştirmeyi planlıyordu. Bilindiği üzere bu etkinlikte genel olarak Google’ın yazılım tarafındaki yenilikleri tanıtılıyor. I/O etkinliğinde en çok merak edilen başlık ise yeni Android sürümü oluyor.

Google da koronavirüs engeline takıldı!

Normalde Google önümüzdeki Mayıs ayında I/O etkinliğini gerçekleştirmeyi planlıyordu. Fakat dünyaca ünlü yazılım ve teknoloji devi de koronavirüs engeline takıldı.

Googla tarafından yapılan açıklamada COVID-19 ya da diğer bir adıyla koronavirüs salgını nedeniyle I/O etkinliğinin iptal edildiği belirtildi. Bu etkinlik yerine Google da canlı yayın seçeneğini tercih edecektir.

Hatırlanacağı üzere daha önce GSMA tarafından gerçekleştirilecek olan MWC 2020 etkinliği de salgın nedeniyle iptal edilmişti.

Görünen o ki önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan diğer küresel etkinlikler de iptal edilecek. Bunların başında da büyük ihtimalle E3 ve Gamescom gibi fuarlar bulunuyor.

Henüz kesinleşmiş değil fakat yılın son çeyreğinde gerçekleşecek olan IFA’nın da iptal edilme riski bulunuyor.

Çin’de ortaya çıkan bu virüs ister istemez en çok teknoloji sektörünü etkiliyor. Şimdiye kadar pek çok etkinlik ve tanıtım iptal edilmiş durumda.

Kısaca özetlemek gerekirse bu salgın yüzünden daha pek çok tanıtım ve etkinliğin iptal edileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.