Xiaomi MIUI 14 yepyeni bir tasarım ile gelecek!

Çinli teknoloji devi yepyeni güncellemesi MIUI 14 ile bazı değişiklikler getirecek. İşte söz konusu güncellemenin tüm detayları.

Xiaomi MIUI 14 yepyeni bir tasarım ile gelecek!

Xiaomi, MIUI 12'nin piyasaya sürülmesiyle yeni bir tasarım dili tanıttı. Şirket, MIUI 12.5, MIUI 12.5 Enhanced Edition ve MIUI 13 gibi sonraki sürümlerde tasarımda büyük bir değişiklik yapmadı. Ancak yakında çıkacak olan MIUI 14, sonunda büyük yenilikler getirecek.

Xiaomiui tarafından hazırlanan bir rapor, MIUI 14'ün tasarım dilini ortaya koydu. Rapor, MIUI sistem uygulamalarının yayın öncesi beta sürümüne dayanıyor. Hatırlatmak gerekirse Xiaomi, başlangıçta MIUI sistem uygulamalarının beta sürümleri ve haftalık MIUI Beta sürümleri aracılığıyla yeni özellikler ve değişiklikler sunuyor.

Xiaomi MIUI 14 yepyeni bir tasarım ile gelecek!

Xiaomi MIUI 14 yepyeni bir tasarım ile gelecek! - Resim : 1

MIUI 14 tasarım dili kalın bir yazı tipine sahip olacak ve kart tabanlı UI ile daha modern görünecek. Tasarım revizyonu yapılan sık kullanılan uygulamalar Galeri, Saat ve Uygulama Kasası. olacak

Ayrıca, widget kısmı, başlatıcı ayarları menüsü, APK yükleyici ve izin iletişim kutusunun tasarımında da ince ayar yapılacak. Görünümün yanı sıra MIUI 14, bazı yeni özellikler de getirecek.

MIUI 14, balon bildirimleri için desteğe sahip olacak, ancak tabletler ve katlanabilir cihazlarla sınırlı olabilir. MIUI'nin bir sonraki yinelemesi, Qualcomm LE Audio, Dolandırıcılığa Karşı Koruma ve metin tanımanın yanı sıra Galeri uygulamasındaki "Bu gün" özellikleri için de destek getirecek.

MIUI 12.5 ile başlayan Xiaomi, kullanıcıların çok çeşitli sistem uygulamalarını kaldırmasına olanak tanır. MIUI 14 ile kullanıcılar Saat uygulamasını da kaldırabilecekler. Ne yazık ki, şu ana kadar MIUI 14 hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler bu kadar.