Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli 12T Pro kendini gösterdi

Teknoloji dünyasının en önemli markalarından biri olan Xiaomi, hız kesmeden yeni akıllı telefon modelleri geliştirmeye devam ediyor.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli 12T Pro kendini gösterdi

Akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Çinli teknoloji devi Xiaomi, yine son derece verimli bir yıl geçiriyor. Yıl başlarından itibaren Xiaomi 12 Ultra modeliyle akıllı telefon dünyasının sürekli gündeminde olan şirket, bu modeli daha sonra 12S serisinin içerisine alarak herkesi şaşırtmıştı. Geçtiğimiz aylarda resmen tanıtılan 12S serisi ise, her yönüyle akıllı telefon dünyasına damga vurmayı başarmıştı.

İşte şirketin her ne kadar gerek 12 gerekse de 12S serisiyle işi tam olarak bitmiş olmasa da, bir yandan da 12T serisi üzerinde çalışmaya da devam ediyor. Xiaomi’nin bu serideki en güçlü modeli olması beklenen 12T Pro ise, ilk defa IMEI veritabanında kendini gösterdi.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli 12T Pro kendini gösterdi

Bu gelişme her ne kadar Xiaomi 12T Pro’nun varlığını bir kez daha kanıtlayan bir durum olsa da, özelliklerin ifşası bakımından bizlere pek bir şey verdiği söylenemez. Öte yandan akıllı telefon meraklılarının bilgi ihtiyacını, bugüne kadar gördüğümüz sızıntılar fazlasıyla karşılıyor.

Xiaomi 12T Pro modeline ait sızdırılan bilgilere göre bu cihaz, karşımıza 120Hz yenileme hızına sahip bir OLED ekranla çıkacak. Gücünü tabi ki Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den alan cihazda 120W hızlı şarj desteği ve Samsung markalı 200MP kamera bulunacak. Akıllı telefon piyasasındaki hakim görüş, bu yeni cihazın Eylül ayında tanıtılacağı yönünde.