Xiaomi müjdeyi verdi! Çok yakında geliyorlar!

Xiaomi, yeni amiral gemisi modellerini tanıtacağı etkinliğin tarihini resmileştirdi. Peki, bu etkinlikte hangi modeller tanıtılacak?

Xiaomi müjdeyi verdi! Çok yakında geliyorlar!

Xiaomi dur durak bilmeden yeni canavarlarını piyasaya sunmaya devam ediyor. Çinli teknoloji devi şimdi de yeni telefonlarını tanıtacağı etkinliğin tarihini verdi. Bu etkinlikte Xiaomi Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve uygun fiyatlı Mi 11 Lite modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Çinli firmadan gelen açıklamalara göre 29 Mart'ta bir etkinlik düzenlenecek. Online olarak düzenlenecek olan bu etkinlikte az önce saydığımız üç modelin yanı sıra bir de katlanabilir telefonun tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bildiğiniz gibi Xiaomi Mi Mix modeli ile tasarımda bir devrim yaratmış ve bunu 2. modeli ile taçlandırmıştı. Geçen yıl tanıtılan Mi Mix 3 maalesef ki aynı etkiyi yaratamamıştı. Xiaomi şimdi de Mi Mix 4 ile küllerinden bu seriyi yeniden doğuracak. 

Mi Mix 4, Xiaomi'nin ilk katlanabilir telefonu olarak tarihe geçecek. Samsung Galaxy Fold benzeri tablet-telefon formunda katlanacak olan bu telefon, rakipleri gibi 2.000 dolar bandını aşmayacak gibi görünüyor.

Uygun fiyat politikası ile yola çıkan Xiaomi'nin katlanabilir telefon pazarına 1.500 dolardan giriş yapması bekleniyor. Dünyada çip krizi olmasaydı bu fiyat 1.300 dolarlara kadar düşecekti. Ancak orta yarı iletkenlerde yaşanan bir kriz var. Bu yüzden fiyatlarda indirim yapılmasını beklemek yanlış olur.