Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı

Geçtiğimiz günlerde Mi A3 için yayınladığı Android 10 güncellemesini geri çeken Xiaomi şimdi de Mi A2 Lite için Android 10 güncellemesini yayınladı.

Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı

Kısa süre önce Mi A3 modeli için Android 10 güncellemesini yayınlayan Xiaomi bazı kullanıcılardan gelen şikayetler sonrası güncellemeyi geri çekmişti. Daha sonra Xiaomi Türkiye ekibi tarafından yapılan açıklamada da güncellemenin Mart ayı içerisinde sorunsuz bir şekilde tekrardan yayınlanacağı belirtilmişti.

Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı

Çinli üretici Mi A3’ten sonra orta segmentteki bir diğer popüler modeli Mi A2 Lite için de Android 10 güncellemesi için startı verdi. İlk etapta sınırlı bir kitleye gönderilen bu güncellemenin, sorun çıkmaması halinde tüm Mi A2 Lite cihazlarına ulaştırılacağı beliriliyor.

V11.0.2.0.QDLMIXM ismiyle gelen güncelleme ile Dark Mode, yeni hareket navigasyonları ve Google’ın son Android sürümünde tanıttığı tüm düzgün işlevler Mi A2 Lite’a dahil olacak.

Az önce de belirttiğimiz üzere, güncelleme henüz tüm cihazlar için serbest bırakılmış değil. Xiaomi Mi A2 Lite Android 10 güncellemesi için aceleci davranmak istemiyor. Aksi takdirde Mi A3’te yaşanan sıkıntı Mi A2 Lite’ta da tekrarlanabilir.

Tüm kullanıcıların mağdur olmasını engellemek isteyen Çinli şirket, bu yüzden güncellemeyi ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya ulaştıracak. Sorun çıkmaması halinde de tüm Mi A2 Lite kullanıcıları güncellemeyi indirip kullanabilecekler.