Xiaomi yeni telefon lansmanını Apple tarzı reklamla duyurdu

Xiaomi, yeni telefonunun lansmanını Apple'ın reklam tarzını taklit ederek duyurdu. Bu yaratıcı tanıtım, büyük merak uyandırdı.

Xiaomi yeni telefon lansmanını Apple tarzı reklamla duyurdu

Apple’ın son iPad Pro reklamında yaratıcı araçların yakın çekimlerinin ezildiği sahneler, ağır bir metafor olarak eleştiri aldı. Samsung, bu durumu fırsat bilerek kendi alaycı reklamını yayınladı. Şimdi ise Xiaomi farklı bir amaçla bu tartışmaya katılıyor. Şirket, Hindistan'da yaklaşan telefon lansmanını ima eden benzer bir reklam yaptı.

Xiaomi, Salı günü X üzerinden Apple’ın reklamına çok benzeyen bir video yayınladı. Ancak, bu videoda nesneler ezilmek yerine, ezici yüzey yarıda duruyor ve video "Cinematic Vision" yazısıyla sona eriyor. Bu yazının "Ci" ve "Vi" harfleri kırmızı renkte vurgulanıyor. Bu harfler, Xiaomi’nin gençlere yönelik akıllı telefon serisi olan "Civi"yi oluşturuyor. Şimdiye kadar Xiaomi’nin Civi telefonları sadece Çin’de piyasaya sürüldü ve en yeni model Xiaomi Civi 4 Pro.

Resmi olarak doğrulanmamış olsa da, söylentiler Xiaomi 14 Civi'nin markanın Hindistan'daki ilk Civi telefonu olacağını ve Civi 4 Pro’nun yeniden markalanmış hali olacağını belirtiyor. Eğer bu doğruysa, telefonun 6.55 inçlik 1.5K (2750 x 1236 piksel) AMOLED ekran ve 120Hz yenileme hızı ile geleceği tahmin ediliyor.

Cihazın, LPDRR5X RAM ve UFS 4.0 depolama desteği ile Snapdragon 8s Gen 3 çip ile güçlendirileceği belirtiliyor. Kameralar açısından, arka tarafında 50MP ana, 50MP telefoto ve 12MP ultra geniş açılı lensler yer alırken, ön tarafta selfie çekimleri için 32MP bir sensör bulunacak. Cihazın 67W hızlı şarj destekli 4700mAh batarya ile gelmesi ve kutudan Android 14 tabanlı HyperOS ile çıkması bekleniyor.