Xiaomi'den kullanıcılara kötü haber! Destek sona erdi

Çin'in teknoloji devi Xiaomi, güncelleme desteği biten modelleri odak alan EOS listesini güncelledi.

Xiaomi'den kullanıcılara kötü haber! Destek sona erdi

Tüm dünyada Akıllı telefon pazarı bir süredir sirkülasyon içerisinde olduğunu görüyoruz. Neredeyse her gün yeni bir modelin tanıtıldığı sektörde donanım açısından yeni sürümleri çalıştırması pek de mümkün olmayan cihazların yazılım destekleri kesiliyor. Bazı şırketler, özellik ve tasarım itibariyle kaliteli modeller üretse de güncelleme desteği konusunda sınıfta kaldıkları için tercih edilmeyebiliyorlar.

Teknoloji devi Xiaomi de bu konuda kimilerinin takdir ettiği kimilerinin ise eleştirdiği bir şirket. Satışa sunduğu akıllı telefonlarına genellikle iki yıl yazılım desteği veriyor. Aynı zamanda resmi web sitesindeki güncelleme desteği biten cihazların yer aldığı EOS listesini de belirli aralıklarla güncelliyor.

Güncelleme olmayacak!

Geçtiğimiz aylarda Redmi K20 Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 7s, Mi Play, Mi 9T, Redmi K20, Redmi 7 ve Redmi Y3 modellerinin yazılım desteğini bitiren Xiaomi, son olarak Mi 8, Mi 9 ve Redmi 7A için aynı kararı aldı. Söz konusu telefonlar bundan böyle MIUI, Android veya güvenlik güncellemelerini almayacak.