Mobil

İşte Qualcomm’un yeni yonga seti: Snapdragon 6 Gen 1

Mobil işlemci dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Qualcomm’un yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

İşte Qualcomm’un yeni yonga seti: Snapdragon 6 Gen 1

Akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk donanım kuşkusuz yonga seti olacaktır çünkü bu birimler bir akıllı telefona güç veren en önemli ekipmandır. Peki yonga seti denildiğinde aklınıza gelen ilk marka hangisi olur? Muhtemelen Qualcomm değil mi? İşte teknoloji devi Qualcomm’un yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu bilgiyi veren kişi ise ünlü duyumcu Evan Blass.

Ünlü duyumcu tarafından yapılan paylaşıma göre Qualcomm yeni bir yonga seti üzerinde çalışıyor ve bu yonga setinin ismi de Snapdragon 6 Gen 1. Peki bu yeni işlemci seti tam olarak nasıl bir teknoloji üzerine kurulu? Aslında şu an için yeni yonga seti hakkında çok fazla bilgi yok. Bununla birlikte Evan Blass, Snapdragon 6 Gen 1’in tıpkı Snapdragon 8 Gen 1, Snapdragon 8+ Gen 1 ve Snapdragon 7 Gen 1 gibi 4nm teknolojisiyle üretilecek.

İşte Qualcomm’un yeni yonga seti: Snapdragon 6 Gen 1

Bunun anlamı Snapdragon 6 Gen 1’de 5G desteğini ve Qualcomm’un Quick Charge 4+ teknolojisini görebileceğiz. Öte yandan bu yonga setine sahip olan akıllı telefonlar, Full HD+ çözünürlüğü destekleyecek ve 108MP’e kadar kamera kullanımına müsaade edecek.

Snapdragon 6 Gen 1 yonga setinin ne zaman tanıtılacağı konusunda şimdilik net bir bilgi yok. Ancak Qualcomm’un gerçekleştireceği 15-17 Kasım tarihlerindeki etkinlikten önce bu yeni setin tanıtılması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.