Mobil

Xiaomi'den yeni patent başvurusu!

Xiaomi'den yeni patent başvurusu! Samsung'dan sonra Xiaomi'de bir katlabir telefon yapacak detaylar haberimizde.

Xiaomi'den yeni patent başvurusu!

Xiaomi bu yıl çok fazla patent başvurusu yaptı. Çinli teknoloji devi daha önce Mi Mix Fold ve Mi Mix Flip adlı iki katlanabilir telefon için patent başvurusunda bulunmuştu. Şimdi ise Samsung Galaxy Z Flip'e benzeyen Mi Flip adında bir telefon için patent başvurusunda bulunan Xiaomi katlanır telefon piyasasına sağlam bir giriş yapacak gibi duruyor.

Xiaomi, yeni patenti WIPO'ya (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) sunmuştu ve ilk olarak 91Mobies tarafından keşfedildi .

Patentin ayrıntılarına göre, Xiaomi Flip, içe katlanabilir bir mekanizmaya sahip. Mi Mix Flip ve Galaxy Z Flip'e oldukça benziyor. Bu görsellere bakacak olursak Xiaomi Samsung'dan oldukça esinlenmiş gibi gözüküyor.

İşte Mi Flip'in Paten görselleri!

Xiaomi'den yeni patent başvurusu! - Resim : 1

91 Mobiles'in paylaştığı Patent bilgilerinden yola çıkarak bizi nelerin beklediğine göz atacak olursak.

Telefon, çift arka kameraya sahip ve bu kameraların yanında bir ekran olduğu göze çarpıyor. Ekranın sol üst köşesine baktığımızda çift ön kamera kurulumu olduğunu görüyoruz.

Ayrıca telefonun sağ tarafında ses tuşları ve güç düğmesi bulunuyor. Alt tarafa baktığımızda ise bizi hoparlör ızgarası ve bir USB Type-C girişi karşılıyor.

Henüz patent aşamasında olduğu için görüntülerin gerçek bir telefona dönüştüğünü görmemiz uzun zaman alabilir. Fakat siz bu süreçte hiç meraklanmayın çünkü bu tür sızıntılar elimize geçtikçe biz sizi bilgilendiririz.

Peki sizler sürekli değişsen telefon tasarımları ve katlanır telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
talat akhun
aga niye devasa telefon alayım, tabletler ne için var? katlanabilir telefon fikri temelinde çürük
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.