Xiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Son zamanlarda birkaç defa farklı raporlarla adından bahsettiren Xiaomi’nin yeni gizemli telefonu hala tam olarak anlaşılabilmiş değil.

Xiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Yeni bir Xiaomi cihazı olan "N7" hakkındaki söylentiler gittikçe artıyor ve bu cihazın, şirketin yakın gelecekte piyasaya süreceği ürün serisinde yer alması bekleniyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir rapor, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro akıllı telefonların model numaralarını belirledi. Bu telefonların bu yılın ilerleyen aylarında Çin'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu bilgilerin yanında, ünlü duyumcu Digital Chat Station'ın Weibo'da yaptığı bir paylaşım, tamamen yeni bir modelin varlığını ima ediyor.

Belirtilen model numaraları, Xiaomi 14 ve 14 Pro'nun Çin pazarı için sırasıyla 23127PN0CC ve 23116PN5BC olduğunu ortaya koyuyor. Küresel pazar içinse bu cihazlar, 23127PN0CG ve 23116PN5BG model numaralarıyla tanınıyor. İlginç bir şekilde, bu akıllı telefonlar "N3" ve "N2" kısaltmalarıyla adlandırılıyor ki bu da Xiaomi 14 ve 14 Pro'yu temsil ediyor. Diğer yandan, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 14 Ultra ise "N1" model adıyla anılıyor. Bu cihazların hepsi, Kasım ayında düzenlenecek bir lansmanda Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Ancak, duyum hesabının paylaştığı bir ekran görüntüsü, "N7" olarak belirlenen ve daha önce hiç görülmemiş bir cihazı gözler önüne seriyor. Bu cihaz tamamen yeni gibi görünüyor çünkü daha önceki modellerle hiçbir bağlantısı yok. Xiaomi'nin bu N7 cihazıyla katlanabilir telefon pazarına giriş yapabileceği ve Xiaomi MIX Flip'i tanıtabileceği spekülasyonları arasında yer alıyor. Ancak, bu gizemli N7 cihazının kimliğinin doğrulanması için daha fazla raporun ortaya çıkması bekleniyor.

Başka bir ilgili haberde, duyumcu Ice Universe, Xiaomi 14 Ultra'nın, önceki model Xiaomi 13 Ultra'ya kıyasla daha erken bir lansmana sahne olabileceğini belirtiyor. Bu, Xiaomi 14 Ultra'nın 2024'ün ilk çeyreğinde piyasaya çıkma ihtimalini güçlendiriyor.