Mobil

Xperia SP için resmi güncelleme desteği sona erdi

Sony orta düzey akıllı telefonu Xperia SP'nin yanında Xperia M ve Xperia L modellerini resmi güncelleme desteği dışında tuttu.

Xperia SP için resmi güncelleme desteği sona erdi

Xperia SP’nin Android 4.4 KitKat güncellemesi alıp almayacağı uzun süre tartışıldı. Sony’nin geçtiğimiz yıl duyurduğu ve orta seviyenin en iddialı telefonlarından biri olarak gösterilen Xperia SP’nin ürün sayfası güncellendi ve telefon için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesiyle resmi desteğinin sonlandırıldığı belirtildi.

Xperia SP’nin yanı sıra Android 4.3 Jelly Bean ile resmi güncelleme desteği sonlandırılan diğer telefonlar Xperia M, Xperia M Dual ve Xperia L modelleri oldu.

Xperia SP'nin geçtiğimiz aylarda Fransa'nın en büyük Android sitelerinden biri olan FrAndroid platformunda "Sony sorularınızı cevaplıyor" şeklinde açılan konuda yetkililer Xperia SP için Android 4.4 güncellemesinin yayınlanmayacağını ifade etmişti. Ancak Sony’nin ürün sayfasında Xperia SP için güncellemenin hala soruşturma altında tutulması kullanıcılar için bir umut olmuştu. 

1410421911_xperia-sp-final-version.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.