Mobil

Yeni iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Apple tarafından 12 Eylül'de tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak? İşte detaylar.

Yeni iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Artık geleneksel hale gelen Apple yeni ürün tanıtım etkinliği bu akşam şirketin ABD'De bulunan Apple Park yerleşkesinde yapılacak. Etkinlikte duyurulması beklenen yeni iPhone modellerinin isminin ise iPhone Xs, iPhone Xs Plus (ya da iPhone Xs Max) ve iPhone Xc olması bekleniyor. Bu üç modelin tanıtımı ile beraber herkes ne zaman piyasaya sürülecekleri de belli oluyor.

Yeni iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Apple genel olarak duyurusunu yaptığı yeni iPhone modellerini en geç 1 – 2 hafta içinde yurtdışında satışa sunuyor. Bunun bir istisnası ise geçen yıl yaşanmış ve iPnone X modelleri parça tedariğindeki bir sorun yüzünden piyasaya gecikmeli sürülmüştü. Böyle bir sorun yaşanmazsa yeni iPhone modellerinin tanıtımı takiben en geç 2 hafta içinde başta ABD olmak üzere İngiltere ve benzeri birkaç ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Tahminler yeni iPhone modellerinin 21 Eylül'den önce satışa sunulacağı yönünde. Zira tedarikçilerden gelen bilgiler bu tarihe işaret ediyor. Yine de son dakika bir değişiklik olabileceğini ve bazı modellerin biraz daha geç çıkabilme ihtimalinin olduğunu belirtmekte fayda var.

Yorumlar
Akın
Yeni iphone tanıtırken bütün ülke bayrakları sıraladı türkiye dahil kaç müslüman ülkeleri adam yerine koymadı bizde adamsak apple ürünleri türkiye ye giriş yaptırmicaz ama nerde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.