Mobil

Yerli bulmaca oyunu: Bulmacahane

Türk girişim ekibi Anloft tarafından yayınlanan kelime bulma oyunu Bulmacahane – Kelime Oyunu, ülkemizde ve dünyada ilgi görmeye devam ediyor.


Toplamda 20 binden fazla bulmaca ile 4 dilde içerik sunan oyun, genel kültürüne güvenen kelime oyunu severler tarafından oldukça sevilmiş durumda.

Yerli bulmaca oyunu: Bulmacahane

Bulmacahane şu anda hem IOS hem Android platformunda yayında. Bilinen kelime bulmaca oyunlarına ek olarak, klasik çengel bulmaca ve kare bulmacalarda olduğu gibi, “soruyu oku, kelimeyi bul” mantığı de oyuna adapte edilmiş. Bu yönüyle kullanıcıya oldukça eğlenceli ve özgün bir oyun deneyimi sunuyor. Sorular, verilen harflerin birleştirilmesiyle cevaplanıyor. Sorular bilindikçe elmas kazanılıyor. Bu elmaslar da zor sorularda ipucu almak için kullanılabiliyor.

Bulmacahane’de toplam 20nin üzerinde “hane” sunuluyor. Bu hanelerde farklı zorlukta yüzlerce soru ve bulmaca bulunuyor. Oyunda her dil için 5 binden fazla özenle hazırlanmış bulmaca ve kelime var. Böylesine uzun soluklu ve eğlenceli bir oyun deneyimi ile Bulmacahane, bir kez başlandığında uzun süre elinizden düşürmeyeceğiniz bir oyuna dönüşüyor.

Bazı kelimeleri daha önceden biliyorsunuz ve zorlanmıyorsunuz, bazı kelimeler ise daha önce duyduğunuz fakat anlamını bilmediğiniz kelimeler oluyor. Oyun bu yönüyle genel kültür gelişimine ve kelime haznenize katkıda bulunmaya da yardımcı oluyor. Hem eğlendiren hem öğreten oyunlar kategorisinde değerlendirebiliriz Bulmacahane’yi. Türkçe soruların tamamının Türk Dil Kurumu sözlüğünden titiz kontroller ile özenle hazırlandığını da belirtelim.

Oyunun oynanış dinamikleri ve görsel öğeleri oldukça güzel. Kolay oynanışı ve eğlenceli animasyonları oyun zevkini artırıyor. Günün stresini atmak, biraz rahatlamak ve kafa dağıtmak için çok iyi bir seçim olabilir.

Bulmacahane, henüz birkaç aydır yayında olmasına rağmen ilk günden itibaren ülkemizde ve dünyada en popülerler listesinde önemli yerlere ulaşmayı başardı. Yüzde yüz yerli yapım Türk girişimi olarak öne çıkan oyun; Türkçe, Almanca, İngilizce ve İspanyolca bulmaca içeriklerinin yanına önümüzdeki aylarda yeni diller ekleyerek ülkemizi dünyada temsil etmeyi hedefliyor. 

Sözcük bulmaca, Kare bulmaca, Çengel bulmaca ve genel anlamda zeka oyunları severler ve tabi ki kelime oyunu severler için mutlaka denenmesi gereken bir oyun. Oyunu Android için Play Store ve iOS için App Store üzerinden ücretsiz olarak indirip keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorumlar
Sss
😎😎😎😎aoekzöel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.