Mobil

Yok artık! Xiaomi sesle şarj edecek!

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi yenilikçi teknolojiler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ses odaklı şarj cihazı mı geliyor?

Yok artık! Xiaomi sesle şarj edecek!

Xiaomi, cihazları şarj etmek için ses ve diğer bileşenleri kullanan ve asıl detayların önümüzdeki yıllarda ortaya çıkması beklenen yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Patent, ses şarjının yanı sıra bir enerji depolama cihazı ve bir elektronik cihazı da içeriyor.

Xiaomi, yeni şarj özelliği için CNIPA’a (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) patent başvurusunda bulundu. Patent, bu yeni teknolojiyle ilgili bazı önemli detayları ortaya çıkarıyor.

Xiaomi Ses Odaklı Şarj Cihazı

Ses şarj cihazının patent açıklamasına baktığımızda, çevresel titreşimleri mekanik titreşime dönüştürmek için ses toplama cihazı, çok sayıda enerji dönüştürme cihazı ve bir güç dönüştürme cihazının bu sistemde yer aldığı görülüyor. Xiaomi’nin patenti ayrıca elektronik cihazın bu mekanik titreşimi alternatif akıma (AC) dönüştüreceğini belirtiyor. Güç dönüştürme cihazı kullanılarak da alternatif akımın (AC), doğru akıma (DC) dönüştürülmesi bekleniyor.

Patent, bu şarj teknolojisinin herhangi bir prize ihtiyaç duymadan akıllı telefonları ve diğer elektronik cihazları şarj edebileceğini öne sürüyor. Ancak bu patent başvurusu, Xiaomi’nin yakın gelecekte teknolojiyi kullanacağı anlamına gelmiyor. Bunu ticari olarak uygulanabilir kılmak için şirketin aşması gereken birçok engel bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.