Nasıl Yapılır

Instagram Hikayeler'e nasıl müzik eklenir?

Instagram Hikayeler'e nasıl müzik ekleyebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Instagram Hikayeler'e nasıl müzik eklenir?

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, getirdiği yeni güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

En son Hikayeler kısmına müzik ekleme dönemini başlatan Instagram, artık kullanıcıların ek uygulamalar kullanmasını da engellemiş oldu. Bundan sonra kolay ve hızlı bir şekilde hikayelerinizde takipçilerinize müzik dinletebileceksiniz. Peki bu işlemi nasıl uygulayacağız? 

Öncelikle: hikaye olarak paylaşılacak olan bir fotoğrafa veya videoya müzik eklemek için çıkartmalar bölümünde yer alan ''Müzik'' seçeneğine işaretlemeniz gerekmekte. Bu adımdan sonra karşısınıza birçok müziğin bulunduğu bir kütüphane gelecek. Bu kütüphanede istediğiniz kategorideki müzikleri görüntüleyebilir ve ya popüler olanlara göz atabilirsiniz. 

Artık Instagram Hikayeler'e müzik eklemek çok kolay!

Tüm bunları uygularken bir müziği eklemeden önce dinleyebilir ve önizlemesini yapabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, kamerayı açtıktan sonra kayıt düğmesinin altında yeni “Müzik” seçeneğine geçiş yaparak daha hızlı ve basit bir çalışma ortaya koyabilirsiniz.

Yaptığınız çalışmayı Hikayeler kısmından paylaştıktan sonra arkadaşlarınız hem müziğin adını hem de sanatçının ismini çalışmanın altında görebiliyorlar. Peki şu an da bu özellik tüm mobil cihazlar için kullanıma sunulmuş durumda mı? Maalesef bu soruya olumsuz yanıtı vermek durumundayız. 

İlk aşamada sadece belirli ülkelerde belirli iOS cihazlar için kullanılabilen bu özellik, ilerleyen dönemler de diğer kullanıcılar için de gelecek. Ancak bu süre zarfına kadar biraz daha beklemek ve ek eklentileri kullanarak bu özelliği kullanmak durumunda kalacağız gibi duruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.