Nasıl Yapılır

Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma

Bu yazımızda Spofty hesabını kalıcı olarak nasıl kapatabileceğinizi anlatıyoruz.

Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma

Dünyanın en popüler dijital müzik platformlarından biri olan Spotify'ın ücretli ve ücretsiz üyelikleri bulunuyor. İstediğimiz yerden bilgisayar, tablet, telefon ve benzeri ortamlardan müzik dinlememizi sağlayan uygulamayı kullanabilmek için üye olmak gerekiyor.

Herhangi bir sebepten dolayı Spotify üyeliğinizi sonlandırmak ve hesabınızı kalıcı olarak kapatmak isterseniz aşağıda anlatacağımız adımları uygulamanız yeterli. Öncelikle şunu belirtelim Spotify hesabını kalıcı olarak kapatmak için bilgisayar üzerinden platforma giriş yapmanız gerekiyor. Ne yazık ki mobil platformlardan Spotify hesabını kapatmanız mümkün değil.

Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma - Resim : 1

İşte adım adım Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma yöntemi:

  • Öncelikle platforma kullanıcı adı ve şifrenizme giriş yapın. Ardından https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresine giriş yapın. Açılan sayfada “İletişim Formu” linkine tıklayın.
  • Daha sonra çıkan seçeneklerden “Hesap” seçeneğini seçip devam edin.
  • Bu menüye gelince “Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Ve sonunda karşımıza Hesabı Kapat seçeneği çıktı. 4. adımımızda “Hesabı Kapat“ diyoruz.
  • Spotify hesabımızı kapatmak için son adımımız kaldı. Spotify kayıt olduğumuz adrese bir mail gönderiyor ve bu maili onaylamamız isteniyor. Bu onay işleminden sonra Spotify hesabınız kalıcı olarak kapanıyor.

Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma - Resim : 2
Bu işlemin bazı yan etkileri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Eğer Spofty hesabınızı kalıcı olarak kapatırsanız aşağıdaki durumların gerçekleşeceğini bilmenizi isteriz: Kullanıcı adınız, Spotify'da tekrar kullanılamaz. Kaydettiğiniz müzikler, çalma listeleri ve takipçiler tamamen silinecek.

Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma - Resim : 3

Eğer fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı tekrar aktifleştirmek için 7 gün süreniz olduğunu da belirtelim. Yani fikir değiştirirseniz tekrar geri dönmek için 7 gününüz var. 12 aydan daha kısa bir süre önce öğrenci indirimi için başarılı bir şekilde başvurduysan, bunun için yeni bir hesapla 12 ay geçinceye kadar yeni bir başvuruda bulunamazsın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.