Nasıl Yapılır

WhatsApp süper karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır!

WhatsApp için karanlık mod özelliğini biliyorsunuzdur. Fakat Süper Karanlık Mod olduğunu da biliyor musunuz? İşte WhatsApp süper karanlık mod!

WhatsApp süper karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır!

WhatsApp’ın uzun bir test sürecinden sonra 2020'de resmi olarak uygulamaya başladığı Dark Mode özelliği, WhatsApp'a getirdiği avantajlar hem kullanıcı açısından hem de cep telefonu pili açısından dikkate almaya değerdir. Bu özelliği aktif etmediğiniz takdirde binlerce piksel aktif özellikte kalır ve AMOLED ekranlarda daha fazla güç tüketir.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Karanlık Modun yanında yeni özelliği olan Süper Karanlık Mod ile kullanıcıya bazı özellikler sunuyor. İşte yeni mod ile gelen özellikler ve işlevsellikler.

WhatsApp Karanlık modu!

WhatsApp süper karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır! - Resim : 1

Karanlık mod etkinleştirildiğinde, piksellerin birçoğu kapatılır veya parlaklıklar azaltılır. İşte bu da terminalin pilini doğrudan etkiler ve cihazın özerkliğinin daha fazla olmasına izin verir. Ayrıca, ekranlardan gelen mavi ışık vücudumuzu etkileyerek uykuya dalmamızı zorlaştırdığından, bu özellik karanlık modda önemli ölçüde azalır. Bunun ise görsel sağlığımız ve dinlenmemiz üzerinde büyük etkisi vardır.

Ancak, fazladan bir karanlık dokunuşuna ihtiyaç duyan kullanıcılar var gibi görünüyor. Bunu çözmek için Facebook, WhatsApp'ta karanlık seviyesini ayarlamanıza ve hatta süper karanlığa yükseltmenize olanak tanıyan ve konuşmalarınızda sahip olduğunuz tüm arka plan desenlerini pratik olarak gizleyen yeni bir işlev duyurdu.

WhatsApp Süper Karanlık Mod!

WhatsApp süper karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır! - Resim : 2

Yakın zamanda piyasaya sürülen bu özellik size bulunduğunuz modda parlaklık seviyesini manuel olarak kalibre etmenize, artırmanıza veya azaltmanıza izin veriyor. Bu nedenle, ekranın ne kadar düşük veya ne kadar az göstermesi gerektiğini belirliyorsunuz. Bu da cep telefonunuzun daha az enerji tüketmesini ve daha fazla aktif çalışmasını sağlıyor.

Süper Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

  • Android veya iOS'ta WhatsApp'ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
  • WhatsApp'ı açın ve Ayarlar'a tıklayın (sağ üst köşedeki üç noktalı simge)
  • Sohbetler bölümünü arayın ve bu bölümün içindeki Tema bölümünden Koyu seçin
  • Sohbetler altında Duvar Kağıtları bölümünü açın
  • Yeni çubuğun görünmesi için Karanlık Modu etkinleştirmiş olmanız gerekiyor
  • Duvar Kâğıdı Karartma bölümünden manuel olarak ayarlayın

Şimdi çıtayı istediğiniz gibi ayarlayın, ne kadar karanlık olursa o kadar fazla enerji tasarrufu sağlanır.

Yorumlar
Adem
800
Cevapla
Abdullah
Birde görüntülü konuşurken efekt olsa iyi olurdu
Cevapla
Muhammed
Kardeşim bu bilinen basit bir özellik.. Tema olarak başlayıp duvar kağıdı ile konuyu kapatman saçmalıkta zirve olmuş. Tema tamamen siyah olmuyorsa neyin muhabbetini yapıyorsun.... Ayrıca xiaomi kullandığım için telefonun bazı temalarının özelliklerinden dolayı whatsapp siyah mavi füme ya da farklı bir renkte tema renginde değiştirebiliyor. Bu yüzden şu an xiaomi kullanıyorum.
Cevapla
Ahmet
Güzel bir özellik birde awatsabi açık ayar yada kapatma moduda olsa çok iyi olurdu
Cevapla
Özel
Atlet ve said için bir Parmak dolusu şeker getir. Bu gün tutturdu.Anne şeker al diye hadi baybay al tamammı???
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.