Nasıl Yapılır

Xiaomi Notlar uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için 5 püf nokta!

Xiaomi akıllı telefonlarında bulunan Notlar uygulamasının kullanışlı özelliklerini sizlere aktarıyoruz. Bu makale sizlere 3.parti uygulama yüklemenize gerek bırakmayacak.

Xiaomi Notlar uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için 5 püf nokta!

Çoğu durumda, üreticinin kendi yazılımına dahil ettiği uygulamaları hesaba katmadan, kullanım ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek üçüncü taraf uygulamaları yüklemeye odaklanıyoruz. Bu durum, bizi diğer üçüncü parti hizmetleri kurmaktan kurtarabilecek, yerel uygulama içeren bir arayüz olan MIUI'nin içine götürüyor.

Bu yazımızda, Xiaomi telefonumuza varsayılan olarak yüklenen Notlar uygulamasına odaklanacağız. Bu uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için birçok özelliği olan ve aşağıda ayrıntılı olarak açıkladığımız gerçekten gelişmiş bir yazılım.

Projelerinizi daha iyi organize etmek için zihin haritaları oluşturun

Bu özelliklere başlamak için MIUI Notlar uygulamasına gelen en son özelliklerden birinden bahsetmemiz gerekiyor. Bunlar, "zihin haritaları" olarak adlandırılan, projelerimizi manuel olarak çizmek zorunda kalmadan ana hatlarını çıkarmanın gerçekten çok basit bir yolu.

Yeni bir not oluşturduğumuzda, uygulamanın kendisi bizlere bir zihin haritası oluşturmayı önerir. Bu, iki şekilde görüntülenebilir: not biçiminde veya anahat biçiminde. Önerimiz, haritanın tüm içeriğini not formatında tamamlamanızdır, böylece daha sonra taslak olarak görüntüleyebileceksiniz.

Haritamızı tüm içeriği ile tamamladıktan sonra, onu genişletebilir, tüm bilgileri taşıyabilir, düzenleyebilir ve hatta diğer kullanıcılarla paylaşabilmek için belgeyi bir resim olarak dışa aktarabiliriz.

Notlarınıza resim veya ses kaydı ekleyin

Uygulamanın bize sunduğu bir diğer ilginç özellik ise notlarımıza sesli not ve resim ekleyebilmemiz. Ek olarak, bu çok basit bir şekilde yapılıyor: yalnızca yeni bir not oluşturmanız ve ekranın alt kısmında neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak sesli notların veya görüntülerin simgesini seçmeniz gerekiyor.

Bununla, fikirlerinizi daha sonra görüntülemek üzere düzenlemek daha kolay olacak ve söz konusu bilgilere erişmeniz gerektiğinde, dikkate alınması gerekenleri belirtmek için resimlere açıklamalar bile ekleyebilirsiniz.

Notlarınızı ayırt etmek için arka planını ve renklerini özelleştirin

Elbette hepimizin beğendiği bir şey var, telefon arayüzünün tüm yönlerinde mümkün olan en yüksek kişiselleştirme kapasitesinin bize verilmiş olmasıdır. Aslında MIUI bu konuda en çok öne çıkan arayüzlerden biridir ve notlar uygulamanız da bu özelleştirmeyi sizlere sunuyor.

Bu durumda Xiaomi, notlarımızın her birine farklı bir dokunuş verecek olan, farklı kişiselleştirilmiş arka planlarla değiştirmemize izin veriyor. Bu seçeneğe erişebilmek için sadece şunları yapmamız gerekecek:

  • Uygulamada yer alan herhangi bir nota erişin
  • Sağ üstteki gömlek simgesine dokunun
  • Şimdi, altta aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi önceden tanımlanmış stil göreceksiniz. Uygulamak için en çok beğendiğinizi seçin.

Notlarınızı bilgilerinize göre düzenlemek için klasörler oluşturun

Daha üretken olmak söz konusu olduğunda düzen çok önemli bir konudur. Bu nedenle Xiaomi, Notlar uygulamasında, sakladığımız farklı notları kolayca kategorilere ayırabilmek için farklı klasörler oluşturma olanağına sahiptir.

Ayrıca, klasörleri oluşturmak çok basit bir işlem. Sadece klasörde yer almasını istediğiniz nota basılı tutup, seçtikten sonra en alttaki "Klasör oluştur" seçeneğine tıklayın ve kullanmak istediğiniz adı belirleyin.

Notlarınıza veya görevlerinize sistemin herhangi bir ekranından hızlıca erişin

Son olarak, bu son adımı sizlere aktaralım. Bulunduğunuz yerdeki sistemin herhangi bir bölümünden nasıl hızlı not alabileceğinizi veya yapılandırdığınız görevlere nasıl erişebileceğinizi sizlere gösterelim.

Yapılandırmak için sadece yapmamız gerekenler:

  • Xiaomi telefonunuzun "Notlar" uygulamasına erişin
  • Sağ üstte, uygulamanın "Ayarlar" menüsüne erişin
  • İçeri girdikten sonra "Çabuk Notlar" seçeneğini seçin
  • "Çabuk Notlar" bölümünü etkinleştirin

Bu basit yapılandırmadan sonra, herhangi bir alanda parmağımızı ekranın sağından soluna kaydırarak görüntüleyebileceğimiz ekranımızın sol üst kısmında küçük bir çubuğun göründüğünü göreceksiniz.

Bununla daha önce oluşturduğumuz tüm notlarımıza veya görevlerimize hızlı bir şekilde erişeceğiz ve hatta iki bölümün her birinde "+" düğmesini seçerek notların yenilerini hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebileceksiniz.

Uzun bir makalemizin sonuna geldik. Belki biraz uzun olmuş olabilir ancak işinize yarayacağınızı düşünüyoruz. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Ayhan
Maalesef Notlar uygulamasında okuma modu yok. Bu sebeple alınan notu okumak için aşağı yukarı kaydırdığınızda sizi notta düzenleme yapacak sanıp yazma modunda kalıyor hep. Üretici bu konuyu atlamış.
Cevapla
Yaren
Ses kayidli olmasını isterim notlarda
Cevapla
Mehmet
Anlatımınız videolu anlatım olsaydı daha iyi olurdu teşekkürler
Cevapla
Onur
Şurda iki kelime yazı okudun fena mı oldu işte
Metin
PDF'ye dönüştürüp nasıl paylaşabiliriz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.