Otomobil

Androidli Audi geliyor!

Google ve Audi işbirliği ile Androidli otomobiller geliyor.

Androidli Audi geliyor!

Yeni gelen haberlere göre Google, Android yazılımına dayalı araç içi eğlence ve bilgi sistemlerini geliştirmek için ünlü Alman otomobil üreticisi Audi ile çalışma başlattı. Bu çalışma sonucunda Audi marka otomobiller Androidli akıllı telefonlar gibi sürücü ve yolculara, müzik, navigasyon, uygulamalar ve benzeri hizmetlere erişim sağlayacak.

Otomobiller için entegre olacak bu yeni sistemin önümüzdeki haftalarda düzenlenecek olan CES 2014 fuarında tanıtılması bekleniyor. Google’ın araç içinde mevcut sistem olarak Android olması yönünde bu çalışmaları için çip üreticisi Nvidia dahil olmak üzere diğer şirketler ile işbirliği planları bulunuyor.

1388443842_img20131231005032.jpg

Apple, Haziran ayında düzenlenen WWDC 2013 etkinliği sırasında, araç kontrol sistemleri üzerinden iOS cihazların işlevlerine doğrudan erişim sağlayan "Araba iOS" uygulamasını tanıtmıştı. Google'da bu çalışmasıyla Apple’ın gerisinde kalmayı düşünmüyor gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.