Apple, Mercedes ve Porsche mühendislerini neden işe aldı?

İki eski Mercedes ve Porsche mühendisi, şirketin Apple Car'ı geliştirmek için şirket içi personel oluşturma çabalarının bir parçası olarak Apple tarafından işe alındı.

Apple, Mercedes ve Porsche mühendislerini neden işe aldı?

Apple Car, otomobilin 2024'te üretime başlaması gerektiği haberlerinden sonra, söylentiler son günlerde yeniden ortaya çıktı. Bu Cuma, proje hakkındaki spekülasyonlar yeni bir boyut kazandı.

Gizemli Apple otomobil bölümü olan "Project Titan’ın yeni üyelerinden biri mühendis Anton Uselmann oldu. Mekatronik doktorası sahibi olan Anton, Alman otomobil üreticisinin yüksek performanslı otomobillerinin direksiyon sistemlerini geliştirmekten sorumlu mühendislerinden biriydi.

Apple iki mühendisi neden işe aldı!

Uselmann, Ocak 2018'den Ağustos'a kadar Mercedes ve Porsche'de çalıştı. Şimdi ise, Apple'ın Eylül ayı başlarında katıldığı "Özel Projeler Grubu’ndaki ürün tasarım mühendisi rolünü üstlendiği görülüyor.

Apple, Mercedes ve Porsche mühendislerini neden işe aldı? - Resim : 1

Diğer Porsche mühendisinin adı verilmedi, bu aynı zamanda Cupertino şirketinin elektrikli otomobil üretim projesine katılması gerektiği iddia edilen eski bir Porsche mühendisiydi. Otomobil sektöründe bilindiği üzere, bu büyük otomobil teknolojisinin farklı durumlarda büyük otomobil üreticilerinin teknisyenlerine ve yöneticilerine başvurduğunu görmekteyiz.

Apple, Mercedes marka otomobil üreticisinin, bazı otomobillerine CarPlay ve Apple Music özellikleri eklediği ve diğer fırsatlar üzerinde de birlikte çalıştıkları bildirildi. Ancak, bu proje gerçekten tutarsa, Alman araba markası Mercedes’in Apple Car'ın üretiminde yer almaması gerektiği konuşuluyor.

Söylentilere göre Apple, 2024 ve 2028 yılları arasında piyasaya sürülmesi beklenen gelecekteki elektrikli otomobil için Toyota, Japon ve Asyalı bileşen tedarikçileriyle aktif olarak görüştüğü biliniyor.