Otomobil

As bayrakları: TOGG piyasaya çıkmadan ödül aldı!

TOGG, 2022 yılı son çeyreğinde ilk seri versiyonunu banttan indireceği C-SUV modeli ile iF Design Award’da, Türkiye’den mobilite alanında ödül kazanan ilk marka oldu.

As bayrakları: TOGG piyasaya çıkmadan ödül aldı!

TOGG tasarım ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliği ve Murat Günak’ın yönlendirmesiyle tasarlanan C-SUV, "Profesyonel Konsept" kategorisinde ödüle layık görüldü.

As bayrakları: TOGG piyasaya çıkmadan ödül aldı!

TOGG, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden iF Design Award 2021’de (iF Tasarım Ödülleri), C-SUV modeliyle mobilite alanında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak bilinen ve 1954 yılından bu yana verilen iF Tasarım Ödülleri’nde bu yıl 52 ülkeden 10 bine yakın ürün ve proje yarıştı. 21 ülkeden 98 bağımsız jüri üyesi, dünyanın en iyi tasarımlarını belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme yaptı. TOGG, mobilite alanında iF Tasarım Ödülü’nü alan ilk Türk markası oldu. Murat Günak’ın yönlendirmesiyle TOGG tasarım ekibi tarafından Pininfarina iş birliğiyle tasarlanan TOGG C-SUV, “Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle hak kazandı.

“Özgün tasarımımızla gurur duyuyoruz”

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, iF Design Award’da ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını belirterek, “Tasarım hedeflerimizi ve aracımızın teknik tanımını kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Hem başlangıçta yerli ve yabancı 18 olan tasarım evi sayısının 3’e indirilmesinde hem nihai tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu hale getiren Pininfarina’nın seçimi sürecinde, yakın zamanda Tasarım Lideri olarak ekibimize katılan, dünyaca ünlü tasarımcımız Murat Günak’tan destek aldık. Kültürümüzden ilham alarak geliştirdiğimiz ve şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın, böylesine nitelikli bir ödülle taçlandırılması bizleri daha iyisini yapmak konusunda yüreklendiriyor” dedi.

TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.

Yorumlar
Duudidu
Zekaya bak bayrak asacakmisim??? Araba nerede ulan?Konsept daha. O if tasarimi da parayi bastirip odul alabiliyorsun..Bilmediginiz konuda konusmayin salaklar.Hemen damlamis yalamalar.Objektif olun hiyaragalari.
Cevapla
Akın
Bu ve bunun gibi bir çok büyük projeyi karalamaya çalışan Zavallılar.Artık sizin modanız geçti.Artık sizin gibilere Toplumun bir çok kesimi Gülüp Geçiyor,hala Farkında değilmisiniz,Kendinizin.Bırakın artık bu hazımsızlığı.Sizlerin Yıllarca Yapamadığı Teknolojik ve Sanayi Gelişmeler Yapılıyor.Adam gibi artık Kabullenin ve Taktir Edin.
Cevapla
Tolga
Bunlar 150bin saat çalışıncq 410 yıl yapıyo amk bari az atsınlar
Cevapla
Akın
Tolga sen gerizekalı malın tekisin,çünkü biraz beynin çalışsa hesap bilirsin.Senin gibilerinemi düştü böyle büyük projeleri eleştirmek.Dünyada hangi markalar nerelerde üretiliyor bi araştır.Ülkemizde 5 tane farklı markaların otomobil fabrikası var.Onların bütün markası ve özlük hakları bizimmi oluyor,geri zekalı.Senin gibileri muhatab alıp cevap bile vermezdim fakat,küfürlü konuştuğun için bu lafları hak ediyorsun.Küfürlü konuşmasaydın bu hakaretleride hak etmezdin.İlk önce çok zor ama,adam ol ve küfürlü konuşma.
Kamil
Sizin matematik hocanız kim bilmiyorum ama 150 bin saat otalama 17 yıl yapar iyi hesaplayın 410 yılı nasıl çıkardınız bilimiyorum
bu torpağın çocuğu
410 kişi çalıştıysa yalnızca 1sene yapar
Mal Tolga
Kardeş bir kişi çalışmıyor. Hepsini toplayınca o kadar saat yapar. Az matematik bilin yahu. Sırf muhalefet yapacağım diye yorum yapmayın.
Okan
Tüm parcalari yurtdisindan al tasarimi bile yabancilara yaptır sonra özgün tașarımımızla gurur duyuyoruz.
Cevapla
`İsimsiz_
Krdşm mersedesin ablemini Türkiye yapıyor bazı araba markaları yasarımlarını italyaya yaptırıyor bi alman markası hatırladığım kadarıyla Woksvogen olması lazım bi modelini fransaya yaptırıyor yani bunlar gayet normal birde alakasız olacak ama apple nin arkasında veya kutusunda design california made in chaina yazar yani california da düzenlenmesi çindede üretimi yapılmış yani dediğim gibi bunlar gayet normal.
Mim
Eline alıp bu mesajı yazdığın telefonda toplama ama sorsak ya ABD ya Çin ya Kore diyeceksin tatlı su milliyetçisi.
Muhammet
İflah olmaz bir çomarsın
TOOG
Tam yerlisinide sen yap gavat!!!...
Mag
Sen ve senin gibi düşünen cahillerden bu millet bıktı sana tekrar anlatılacak deil bi araştır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.