TOGG'dan dev transfer!

Mercedes, Peugeot Volkswagen gibi dev markalara tasarımcılık yapan Murat Günak, yerli ve milli otomobiliz TOGG ile çalışacak. İşte detaylar.

TOGG'dan dev transfer!

Ülkemizin yerli ve milli otomobil projesi olan TOGG'da her geçen gün güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni pil teknolojisi ile menzilini yüzde 25 arttıran TOGG, bugün ünlü tasarımcı Murat Günak ile anlaştığını açıkladı.

Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan açıklamaya göre, mevcut TOGG prototiplerinin tasarım danışmanı olan, daha önce Mercedes, Peugeot Volkswagen gibi dev markalara tasarımcılık yapmış Murat Günak, tasarım lideri olarak TOGG’a katıldı.

1 Nisan itibari ile tam zamanlı görevine başlayacak olan Murat Günak’ın duyurusu LinkedIn TOGG resmi sayfasından yapıldı.

2019 yılında tanıtılan prototiplerin tasarımında danışmanlık yapan isimi “Sevgili Murat Günak, başından beri danışman olarak eşlik ettiğiniz yolculuğumuza bugünden itibaren ‘TOGG Tasarım Lideri’ olarak devam edecek olmanızdan mutluluk duyuyoruz. TOGG ailesine hoş geldiniz” ifadeleriyle karşılandı.

Geçmiş yıllarda Volkswagen marka grubu altında tasarım müdürü olarak görev yapan Günak’ın tasarladığı otomobiller arasında Mercedes SLK, Mercedes C Serisi, Peugeot 206, Volkswagen Eos ve Volkswagen Golf GTI bulunuyor.

TOGG'un 2022 yılında yollarda olması bekleniyor. Eğer bir aksilik olmaz ise yerli ve milli otomobilimiz rekabetçi fiyatları ile piyasada olacak. Ancak şimdilik fiyat konusunda hiçbir açıklama yapılmadığını belirtelim. Umarız fiyatlar 300.000 TL ila 500.000 TL arasında olur ve elektrikli otomobillere ilgili olanlar erişebilir.