Otomobil

TOGG'dan dev transfer!

Mercedes, Peugeot Volkswagen gibi dev markalara tasarımcılık yapan Murat Günak, yerli ve milli otomobiliz TOGG ile çalışacak. İşte detaylar.

TOGG'dan dev transfer!

Ülkemizin yerli ve milli otomobil projesi olan TOGG'da her geçen gün güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni pil teknolojisi ile menzilini yüzde 25 arttıran TOGG, bugün ünlü tasarımcı Murat Günak ile anlaştığını açıkladı.

Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan açıklamaya göre, mevcut TOGG prototiplerinin tasarım danışmanı olan, daha önce Mercedes, Peugeot Volkswagen gibi dev markalara tasarımcılık yapmış Murat Günak, tasarım lideri olarak TOGG’a katıldı.

1 Nisan itibari ile tam zamanlı görevine başlayacak olan Murat Günak’ın duyurusu LinkedIn TOGG resmi sayfasından yapıldı.

2019 yılında tanıtılan prototiplerin tasarımında danışmanlık yapan isimi “Sevgili Murat Günak, başından beri danışman olarak eşlik ettiğiniz yolculuğumuza bugünden itibaren ‘TOGG Tasarım Lideri’ olarak devam edecek olmanızdan mutluluk duyuyoruz. TOGG ailesine hoş geldiniz” ifadeleriyle karşılandı.

Geçmiş yıllarda Volkswagen marka grubu altında tasarım müdürü olarak görev yapan Günak’ın tasarladığı otomobiller arasında Mercedes SLK, Mercedes C Serisi, Peugeot 206, Volkswagen Eos ve Volkswagen Golf GTI bulunuyor.

TOGG'un 2022 yılında yollarda olması bekleniyor. Eğer bir aksilik olmaz ise yerli ve milli otomobilimiz rekabetçi fiyatları ile piyasada olacak. Ancak şimdilik fiyat konusunda hiçbir açıklama yapılmadığını belirtelim. Umarız fiyatlar 300.000 TL ila 500.000 TL arasında olur ve elektrikli otomobillere ilgili olanlar erişebilir.

Yorumlar
salak değilim 300 vermem
Ahahhahah umarız 300-500 yazmamış mı bir de yazar. Bakalım insanların beynine ne zaman oksijen gidecek.
Cevapla
Erol ö.
Allah aşkına yapacağınız yatırımlar dar gelirli insanlarında düşünün. Elektrikli maliyet yüksek ise 100bine full paketli Bi araba yapın enteresan egea 2021 modeli benzinli 1.4 90hp 145bin TL....bu kadar yüksek fiyatlı araba çıkarırsanız. İnsanlar yine yabancı yatırıma yönelir
Cevapla
Adınız
Bence ilk önce kötü bir arabadan başlamaları lazımdı Türkiye'de kimse 300.000TL'ye araba almaz
Cevapla
Ahmet
300mü? Kim alır 300e
Cevapla
Cihan
Passat 550 golf 350 polo 240 bence herkes alır türk milletiyiz para yok deriz en lüks aracı alırız
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.