Otomobil

Dacia logo değiştirdi! İşte yeni logo

Dacia'nın Bigster konsepti ile ortaya çıkan logo gelecekte tüm araçlarında kullanılabilir.

Dacia logo değiştirdi! İşte yeni logo

Elektrikli araçlara geçiş sürecinde neredeyse bütün firmalar minimalist ve elektrikliyi andıracak şekilde daha modern ve sade logolara doğru geçiş yapıyorlar. Renault'un elektrikli araçları ile birlikte 2022 yılında logo değiştireceği ortaya çıktıktan sonra alt firma Dacia da bu değişimi benimsemiş gibi görünüyor.

Dacia'nın Ocak ayında ortaya çıkardığı Bigster konsepti tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Dacia, benimsediği uygun fiyatlı otomobil konseptinden uzak gibi görünen, keskin hatlara sahip kaslı bir SUV konsepti ile karşımıza çıkmıştı. Aracın ön ızgarası boyunca uzanan LED farlar özellikle dikkat çekiyordu fakat kimse bu LED farların ortasındaki X benzeri işaretin yeni logo olabileceğini pek düşünmemişti.

Dacia logo değiştirdi! İşte yeni logo - Resim : 1

Yeni dönem, yeni Dacia logosu

Her ne kadar logoyu ilk gördüğümüz yer Bigster konsepti olsa da haberler Bigster’in üretim versiyonunun bu logoyu taşımayacağını gösteriyor. Alman site RenaultBlog’da iddia edildiğine göre yeni logoyu ilk göreceğimiz araç Logan MCV ve Lodgy yerine çıkacak olan yeni crossover modeli olacak. Yeni logonun Dacia’nın renk paletini de değiştireceği söyleniyor. Dacia logosunda, internet sitesinde ve galerilerinde hakim olan mavi tonlar yerine yeni logo ve araçlarla birlikte yeşil tonlara geçiş yapacak.

Ayrıca yeni logo ile birlikte Dacia ilk kez elektrik dünyasına adım atarak bir Hibrit model piyasaya sürecek. Bigster konsepti ve Hibrit model haberi ile birlikte Dacia’nın araçlarının pahalanacağı düşüncesi de yayılmaya başladı. Dacia’nın CEO’su Denis Le Vot ise bu konuda iç rahatlatıcı sözler söyledi: “Firma sürekli gelişmeye devam edecek fakat pozisyonumuz değişmeyecek. Dacia, Dacia olarak kalacak.” Bu sözler Dacia’nın gelecekte de fiyatları uygun tutacağı anlamına geliyor.

Yorumlar
WWE
Bence değişmeseydi önceki daha güzeldi
Cevapla
Ahmet
Benca amarıka bizi gıskanıyo çünkü biz daçiya yı çok güzel bir şekilde yaptımız için arabaya pislik atıyolar
Cevapla
Selamunhello
Knk sen nerelisin öyle bi şiveyle yazmışsıni
Elin maski
Amerigadan yaziyom giskancliktan catlycam.. teslayi da fabrikayida yakacam
Furkan Aydın
Fakiri zengin zengini fakir yapan araba dacia
Cevapla
Ebu
Başarılı olmuş Fransız konseptini her zaman sevmişimdir.
Cevapla
Tayfun cengiz
Dacia mühendisi latude iç konsebini doluluğu örnek alsa çok tutulacak ama harbi Fransız kalıyor iç donanım da
Cevapla
Sadece bir yorum kanka
Bizde'de Latitude var memnunuz.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.