Otomobil

Elektrikli araç kullananlara Tesla’dan güzel haber

Dünyanın en popüler elektrikli araç üreticisi Tesla, marka fark etmeksizin tüm elektrikli araç sahiplerini sevindirecek gelişmelere imza atmaya devam ediyor.

Elektrikli araç kullananlara Tesla’dan güzel haber

Elektrikli araçlar artık otomotiv sektörünün önemli bir parçası. Her ne kadar henüz ülkemizde hem benzin hem de elektrikle çalışan araçlara bile yeni yeni alışıyor olsak da, dünya bu konuda bizden çok daha ileride gidiyor ve tam elektrikli otomobillerin sayısı her geçen gün artıyor.

İşte pazarın bu kadar hızlı büyümesinin önde gelen sebeplerinden biri de başlı başına Tesla markası. Şirket hem ürettiği lüks elektrikli otomobil modelleriyle hem de bu modelleri için geliştirdiği Supercharger adı verilen şarj istasyonlarıyla öne çıkıyor. Ancak burada hemen araya girip önemli bir bilgi vermek istiyoruz.

Supercharger şarj istasyonları her ne kadar Tesla bünyesinde geliştiriliyor olsa da, diğer markaların bu istasyonlardan faydalanmasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. İşte bu durumda, Tesla’nın bu alana yaptığı her yatırımın aslında bütün elektrikli araç sahiplerini ilgilendirmesini sağlıyor. Peki Amerikalı şirketin bu alanda attığı son adım ne oldu?

Elektrikli araç kullananlara Tesla’dan güzel haber

Tesla’dan yapılan açıklamaya göre, ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Norveç ve Fransa’da kurulan daha sonra ise İngiltere, İspanya, İsveç, Belçika ve Avusturya’da karşımıza çıkan Supercharger’lar bugünden itibaren İzlanda’da hizmet vermeye başlayacak.

Evet bakıldığında bu haberin doğrudan bizi ilgilendirmediğini düşünebilirsiniz ancak Tesla’nın henüz birkaç hafta önce listeye yeni ülkeler eklemişken daha şimdiden İzlanda’yı da bünyesine katması, ne kadar hızlı yayıldığının bir göstergesi. Öte yandan Tesla’nın yakın zamanda ülkemizde de resmi satışlara başlayacağı düşünüldüğünde, Türk kullanıcılar için de Supercharger müjdesini vereceğimiz günler bir hayli yakın diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.