Elektrikli araçlar paket dağıtımında kullanılacak

Yetkililer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD Posta Servisi'nin eskiyen teslimat kamyonları filosunu değiştirmek için satın aldığı elektrikle çalışan araç sayısını önemli ölçüde artırmayı planladığını söyledi.

Elektrikli araçlar paket dağıtımında kullanılacak

Posta Servisi, 50.000 araçlık ilk satın alımında elektrikli araçları %20’den %50’ye çıkarmayı bekliyor - bunlardan ilki gelecek yıl teslimat yollarına çıkacak. Yetkililer ayrıca, iki yıl içinde 34.500 ek ticari araç satın almayı önerdiğini söyledi.

Perşembe günü Federal Register'da yayınlanacak olan teklif, 16 eyalet, çevre grubu ve bir işçi sendikasının, yoğun bir şekilde gazla çalışan kamyonlara yönelen ilk plan kapsamında yeni nesil teslimat araçlarının alımlarını durdurmak için dava açmasının ardından geldi.

Elektrikli araçlar paket dağıtımında kullanılacak

Posta Servisi, 1987 ile 1994 yılları arasında hizmete giren eskiyen teslimat kamyonlarını değiştirmek için önümüzdeki on yıl içinde 165.000'e kadar yeni nesil araç satın almaya çalışırken bile, yeni çevre önerisi, toplam 84.500 araçta - %40 elektrikli - alımları etkin bir şekilde duraklatıyor.    

Yetkililer, gelecekteki alımların, orijinal 10 yıllık çevresel analizden daha kısa aralıklarla daha küçük miktarlarda araca odaklanacağını söyledi.

Posta Servisi yaptığı açıklamada, amacın Posta Servisi'nin gelişen operasyonel stratejisine, teknolojik gelişmelere ve değişen piyasa koşullarına daha duyarlı olmak olduğunu söyledi. Yeni teklifle ilgili halka açık bir oturum önümüzdeki ay yapılacak.

Yeni nesil teslimat araçları, posta taşıyıcılarının daha büyük bir hacim payı oluşturan paketleri ve kolileri almasını kolaylaştırmak için daha uzundur. Ayrıca gelişmiş ergonomiye ve iklim kontrolüne sahip.