Otomobil

Elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 tanıtıldı!

Merakla beklenen elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 sonunda tanıtıldı. İşte araç hakkındaki tüm detaylar!

Elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 tanıtıldı!

Bilindiği üzere otomobil üreticileri artık daha az yakan ancak çevreye daha büyük zarar veren dizel motorlar yerine benzin, hibrit ve tamamen elektrikli araçlar üretiyor. Yakın zamanda tamamen elektrikli olan otomobillerin sayısının artması beklenirken, markalar arasındaki yarışın da kızışacağı tahmin ediliyor. Bu anlamda atağa kalkan üreticlerden birisi ise Volkswagen oldu. Almanya merkezli üretici, uzun zamandır konuşulan elektrikli SUV modeli ID.4'ü tanıttı.

Elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 tanıtıldı! - Resim : 1

Elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 tanıtıldı!

Volkswagen için uzun zamandır bir elektrikli SUV modeli konuşuluyordu. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konsept tasarımı ile karşımıza çıkan araç, sonunda tanıtıldı. Volkswagen ID.4 her ne kadar seri bir araba özelliklerini bünyesinde barındırmasa da menzil mesafesi ve bagaj hacmi sayesinde öne çıkmayı başarıyor. Modelin iki farklı motor seçeneği ile Avrupa, Çin ve ABD pazarlarında piyasaya çıkacağını da şimdiden ifade etmiş olalım. Fiyat konusunda ise henüz herhangi bir detay verilmiş değil.

Volkswagen ID.4 için iki farklı motor seçeneği ile geleceğinden bahsettik. Bu motorlardan ilki 52 kWh batarya ve 125 beygir gücüne sahip ve hızlı şarj desteği sayesinde yalnızca 30 dakika gibi bir zaman dilimi içerisinde 200 mil menzile çıkabiliyor. Diğer motor seçeneği ise 77 kWh bataryaya sahip ve 150 beygirlik güç üretebiliyor. 0-62 mph’si 8,5 saniye olan aracın tam şarj olduğu taktirde 520 km menzil sunacağı ifade ediliyor. Ayrıca aracın 543 litrelik bagaj hacmi de önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.