Otomobil

Fiat CEO'su: Apple kendi başına araç yapmamalı!

Fiat ve Chrysler'ın CEO'su olan Sergio Marchionne açıklamalarda bulundu!

Fiat CEO'su: Apple kendi başına araç yapmamalı!

Cenevre Otomobil Fuarı başladı ve teknolojioku.com olarak fuarın öne çıkan  ürünlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Fuarda birçok yeni araç tanıtıldı ama öne çıkan ürünlerin elektrikli araçlar olduğunu hemen belirtelim. Artık daha alınabilir seviyelerde elektrikli araçları yollarda görebileceğiz; zira yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere talebin fazla olması üretim maliyetlerini düşürüyor ve önümüzdeki dönemde daha uygun fiyatlı elektrikli araçları görebileceğiz.


Fuar kapsamında Fiat ve Chrysler'ın CEO'su olan Sergio Marchionne gazetecilerin sorularını yanıtlarken iş döndü dolandı Fiat ve Apple arasındaki yakınlaşmaya geldi. Şunu hatırlatmakta fayda var; Fiat ve Chrysler, Apple Car Play uygulamasına en baştan beri destek veriyor. Apple'ın yeni nesil aracını da Fiat'ın fabrikalarında yapacağı dedikoduları ortada dolaşırken bu durum Sergio Marchionne'ye soruldu.


1456995474_fiat-chrysler-ceo.jpg

Sergio Marchionne bu sorulara "Apple'ın kendi aracını yapabileceği kadar parası var ama bu noktada tecrübeli oyuncular ile yola devam etmesi gerktiğine inanıyorum. Apple kendi başına bir araç yapmamalı zira bu noktada oldukça fazla değişken var. En önemli sorun ise tabi ki güvenlik" diye cevap verdi.


Apple'ın 2016 yılın sonunda bu projesini açıklaması beklenirken ve Sergio Marchionne'nun bu açıklamaları da ortadayken Apple'ın sürekli yenilediği "büyük bir şey" peşinde olduğunu söyleyebiliriz...          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.